تعجيل در توليد سريال به كيفيت لطمه زده است
کد خبر: 1066661
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TUD
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵
تهيه‌كننده باسابقه در گفت‌وگو با «جوان»:
اين پتانسيل را داريم كه سريال‌هاي باكيفيت توليد كنيم كه هم در داخل و هم در منطقه، مخاطب داشته باشد ولي نوعي تعجيل بر كل ساختار سريال‌سازي ما سايه افكنده و باعث شده است بيشتر به فكر كميت توليد باشيم.

هارون يشايايي، تهيه‌كننده باسابقه با بيان اين مطلب به «جوان» گفت: رونق سريال‌سازي يك ويژگي خوب دارد و آن هم كمك به اشتغال جمعي از بيكارشدگان كرونايي سينماست ولي اگر بخواهيم سريال‌سازي به معناي واقعي رشد پيدا كند، بايد كيفيت توليد ارتقا يابد. در دو سال اخير سريال‌سازي در شبكه خانگي و براي پلت‌فرم‌ها، رونق خوبي گرفته و بسياري از فعالان سابق سينما، حالا مشغول سريال‌سازي براي پلت‌فرم‌ها هستند ولي متأسفانه از منظر كيفي، رشد چنداني در سريال‌ها نمي‌بينيم.
تهيه‌كننده «هامون» و «ناخدا خورشيد» ادامه داد: بايد برنامه‌ريزي‌ها در اين مسير باشد كه سريال‌هاي به‌روز با داستان‌هايي جذاب، متفاوت و مخاطب‌پسند توليد شود، ضمن اينكه از نظر ساختار توليد هم بايد رشد داشته باشيم. اگر بخواهيم با الگوهاي سه دهه قبل سريال توليد كنيم، يقيناً جواب نمي‌دهد بلكه بايد سريال‌هاي روز دنيا را ببينيم و بعد به سمت توليد سريال برويم. اين تهيه‌كننده عنوان كرد: اين پتانسيل را داريم كه سريال‌هاي باكيفيت توليد كنيم كه هم در داخل و هم در منطقه، مخاطب داشته باشد ولي نوعي تعجيل بر كل ساختار سريال‌سازي ما سايه افكنده و باعث شده است بيشتر به فكر كميت توليد باشيم. تهيه‌كننده «اي ايران» و «در مسير تندباد» ادامه داد: سريال‌سازي كار راحتي نيست ولي برخي آن را شوخي گرفته‌اند و همين باعث شده برخي سريال‌ها در ميانه، تعطيل مي‌شوند يا بدون اينكه مخاطب چنداني جلب كنند به انتها مي‌رسند. سريال‌سازي يك صنعت است و نيروهاي فكري و محتوايي خودش را مي‌خواهد. واقعاً با ديد روتين و روزمره نبايد سريال بسازند. يشايايي تأكيد كرد: بايد ساختار نظارتي توليد سريال به سمت كيفي‌گرايي برود، يعني قبل از هر چيز ببينند متن يك سريال چقدر كشش دارد و وقتي مي‌بينند متن كامل سريال آماده نيست، نبايد اجازه توليد دهند، چون فقدان متن كافي و دراماتيك باعث شده بعضاً سريال‌هايي توليد شود كه واقعاً تماشاي آنها براي مخاطبان، خسته‌كننده است.
اين تهيه‌كننده افزود: مخاطبان براي تماشاي سريال‌هاي تلويزيون به طور مستقيم، پولي نمي‌دهند و براي همين اينكه سريال چه كيفيتي داشته باشد، خيلي كمتر از زماني ناراحت‌شان مي‌كند كه براي يك سريال خانگي پول مي‌دهند و مي‌بينند سريال چیزی عايدشان نكرده‌!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار