در سالن 12 هزار نفري آزادي جا نماند
کد خبر: 1066523
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TRz
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
حرف‌هاي رئيس جمهور
فریدون حسن
رئيسي در حالي عصر يك‌شنبه ورزش را مهم‌ترين امر به معروف عنوان كرد كه اين امر به معروف سال‌هاست با وجود سر دادن شعارهايي مبني بر توجه و رسيدگي هنوز روي زمين مانده و كسي نيست كه حق آن را به درستي ادا كند.
رئيس‌جمهور در حالي از توجه و رسيدگي به ورزشكاران براي كسب افتخار و سرافرازي كشور سخن گفت كه سال‌هاست همين قهرماناني كه عصر يك‌شنبه با او عكس يادگاري گرفتند و از دستش پاداش دريافت كردند بابت بديهي‌ترين مسائل روزمره و زندگي خود با مشكل روبه‌رو هستند.
سخنان رئيس‌جمهور و تأكيد او بر لزوم رسيدگي به ورزشكاران به عنوان عالي‌ترين مقام اجرايي كشور حجت را بر همه و به خصوص مسئولان ورزش كشور تمام كرد. بزرگ‌ترين و مهم‌ترين دغدغه ورزشكاران قهرمان ايران اشتغال است كه به‌رغم تمام تأكيدات گذشته هنوز گره آن باز نشده و همچنان صداي اعتراض ورزشكاران مدال‌آور از عدم اجراي قانون مصوب استخدام آنها حتي در زيرمجموعه‌هاي قوه مجريه نیز به گوش مي‌رسد. هنوز مي‌توان درد‌دل‌هاي قهرمانان را از بي‌توجهي‌ها و سهل‌انگاري‌ها در رسيدگي به وضعيت آنها شنيد و به وضوح شاهد تبعيض وحشتناك بين رشته‌هاي ورزشي بود كه البته اين آخري از هر بي‌توجهي و ناديده گرفته شدني بدتر و غيرقابل تحمل‌تر است.
سال‌هاست كه ورزش‌هاي قهرمان‌پرور و مدال‌آور از اين تبعيض آشكار مي‌نالند. سال‌هاست كه آنها افتخار‌آفريني مي‌كنند، اما پول، امكانات و توجهات به بهانه‌هاي واهي از جمله تأثير‌گذاري و شرايط اجتماعي به سمت و سويي ديگر سرازير و فقط و فقط شكست عايدمان مي‌شود. حالا اما با شنيدن حرف‌هاي صريح و بدون پرده رئيس‌جمهور در خصوص حمايت همه‌جانبه از ورزش كه به صورت مستقيم خطاب به مسئولان ريز و درشت ورزش كشور بود، مي‌توان اميدوار بود كه تغييري در حال و روز ورزش و ورزشكاران مدال‌آور و افتخار‌آفرين كشور ايجاد شود.
رئيس‌جمهور درست مي‌گويد؛ امر ورزش معروف‌ترين معروفي است كه مي‌توان سراغ آن رفت. امري كه به طور مستقيم با سلامت روحي و رواني و جسمي جامعه سروكار دارد و هزينه در آن سرمايه‌گذاري براي آينده است. ولي اين امر به معروف مهم نبايد در حد حرف باقي بماند. اينكه آقايان مسئول بنشينند و به‌به و چه‌چه بگويند به سخنان رئيس‌جمهور، دردي از ورزش را دوا نمي‌كند. دستور رسيدگي و توجه به ورزش از ورزش قهرماني گرفته تا همگاني به صورت مشخص و حتي رشته به رشته از سوي رئيس‌جمهور صادر شده و حالا بايد به مرحله اجرا گذاشته شود. بدون ترديد اين مهم‌ترين بخش پروسه توسعه ورزش كشور است. حرف‌ها‌ زده شده و هدف نيز مشخص است، پس حالا وقت عمل است، وقت اينكه به وضوح ببينيم حداقل براي يكبار هم كه شده حرفي زمين نمي‌ماند و اجرايي مي‌شود.
حرف‌هاي رئيس‌جمهور راهكار اساسي براي توسعه، پيشرفت و ارتقای ورزش كشور بود، حرف‌هايي كه بايد عملي شود، نه اينكه در همان سالن 12 هزار نفري ورزشگاه آزادي باقي بماند و در كنار عكس‌هايي كه گرفته شد به تاريخ بپيوندد و دوباره شاهد آن باشيم كه ورزشكار افتخار‌آفرين ايران از كمبودها، بي‌توجهي‌ها و مشكلات معيشتي مي‌نالد، اما با غيرت و تعصب مي‌رود و نام ايران را سرافراز مي‌كند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار