در تلاش هستیم بازوبند پهلوانی توسط رئیس جمهور بسته شود
کد خبر: 1066073
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TKj
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
مهرعلی باران چشمه در نشست خبری:
رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی گفت: ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی الان در جایگاه واقعی خود نیست در حالی که بار‌ها به حفظ آن تاکید شده است. طی دو سال گذشته همواره تلاش کردیم با وجود کرونا این ورزش را احیا کنیم. خوشبختانه مدتی است که درب زورخانه‌ها باز شده و این گام خوبی بود که شور و نشاط را باز به برخی شهر‌ها بازگرداند.
 مهرعلی باران چشمه، ضمن تبریک فرا رسیدن وحدت در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه گفت: چند برنامه برای هفته تربیت بدنی داشتیم، جمعه با اجرای ورزش زورخانه‌ای شور و نشاط در جامعه را داشته باشیم، برنامه گلریزان برای حمایت از نیازمندان را در سراسر کشور خواهیم داشت، اما مهمترین آن برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و تعیین پهلوان سال خواهیم داشت. استقبال از این مسابقات بسیار بالاست ۳۱ استان و ۲۵۰ مربی و ورزشکار در این رویداد حضور خواهند داشت. تمام تلاش‌مان را به کار خواهیم گرفت تا این مسابقات به بهترین شکل ممکن برگزار شود.


باران چشمه در ادامه گفت: مقامات عالی کشوری و لشگری دعوت شدند حتما این بازوبند را در تلاش هستیم که توسط ریاست محترم جمهور بسته شود. بیش از ۱۰۰۰ سال این کار سابقه دارد مردم ما کشتی پهلوانی را دوست دارند. امسال با توجه به اینکه المپیک و جهانی را داشتیم چند تن از کشتی گیران نامدار حضور ندارند، ولی با صحبتی که دبیر داشتیم سال آینده با حضور ستاره‌های بیشتری رقابت‌ها را برگزار خواهیم کرد.

رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی تصریح کرد: ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی الان در جایگاه واقعی خود نیست در حالی که بار‌ها به حفظ آن تاکید شده است. طی دو سال گذشته همواره تلاش کردیم با وجود کرونا این ورزش را احیا کنیم. خوشبختانه مدتی است که درب زورخانه‌ها باز شده و این گام خوبی بود که شور و نشاط را باز به برخی شهر‌ها بازگرداند.

او ادامه داد: تلاش ما این است با برگزاری مسابقات در رده‌های سنی مختلف این ورزش را زنده نگه داریم. طی چند ماهه گذشته نشست‌های خوبی با فدراسیون‌های دانش آموزی، نیروی مصلح داشتیم تا ورزش را توسعه دهیم. از وزیر محترم آموزش پرورش تشکر می‌کنم که در این خصوص همکاری مناسبی را با ما داشتند. در فدراسیون دانشگاهی هم صحبت‌هایی شده که امیدوارم به نتایج خوبی برسیم.

باران چشمه گفت: ورزشی که حداقل ۹۰۰ سال قدمت دارد حیف است که مورد اقبال و توجه نباشد. ما این مدت اخیر خیلی تلاش کردیم برخی از زورخانه‌هایی که چراغ آن‌ها به نوعی خاموش بود و آسیب دیده بودند احیا و مرمت کردیم. امیدوارم با حمایت وزارت ورزش بازهم قدم‌های مناسبی برای احیای آن‌ها برداریم. در این مدت بیش از یک و نیم میلیارد برای احیای زورخانه‌ها اعمال شده است که امیدوارم با حمایت وزارت ورزش بیشتر شود.

رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خاطرنشان کرد: تعامل فدراسیون ما با فدراسیون بین‌المللی خوب است و مجوز برگزاری‌های برخی مسابقات به ما داده شده قهرمانی آسیا به میزبانی هند برگزار خواهد شد و تقریبا ترکیب تیم مشخص است، مسابقات جهانی را در پیش خواهیم داشت که قرار است به میزبانی اصفهان باشد. مسابقات جام‌جهانی را خواهیم داشت که ۱۴ کشور اعلام آمادگی کردند که شاید به میزبانی خوزستان باشد. دبیرکل سازمان اکو نشستی با ما داشته قرار است مسابقاتی با حضور ۱۰ کشور عضو برگزار شود.

او در مورد رقابت‌های ورزش‌های زورخانه‌ای در زندان‌ها افزود: مسابقات ورزش‌های زورخانه‌ای در زندان‌های کشور را داشتیم که به خوبی در چند استان برگزار شد و فرهنگ جوانمردی و پهلوانی را سعی کردیم در زندان گسترش دهیم.

رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در ادامه گفت: یکی از چالش‌های اصلی در ورزش زورخانه‌ای کم بود مربی و مرشد در سراسر کشور است. ورزش زورخانه‌ای تا مرشد نداشته باشد امکان ندارد پا بگیرد در این خصوص هم از آقای ترابیان کمک گرفتیم تا دوره‌های آموزشی را داشته باشیم تا کاستی‌های این رشته را جبران کنیم. نشست‌های مختلفی را با مرشد‌ها و مربیان داشتیم تا این رشته را در سراسر کشور به خوبی توسعه دهیم. در کنار مسابقات انتخاب پهلوان سال تصمیم داریم از زحمات مادر جهان پهلوان حسن یزدانی و برادران گرایی و همچنین از مادر شهید خرازی گرانقدر تجلیل کنیم.

مهرعلی باران چشمه اظهار داشت: دبیر کل اکو اولین جلسه را با ما داشت. برای این که بتوانیم موضوع ورزش را در بین کشور‌های عضو احیا کنیم قرار شد یک جلسه با وزیر داشته باسند، ولی هدف زنده کردن این ورزش در این سازمان باشد ما هم آمادگی میزبانی داریم و هم آمادگی شرکت حالا قرار است تعیین تکلیف شور در این خصوص، چون این سازمان بیشتر در بخش اقتصاد و فرهنگ فعالیت می‌کند هدف زنده نگه داشتند ورزش در این سازمان است.

او در خصوص انتخابات ورزش زورخانه‌ای تاکید کرد: در ۱۹ خرداد سال جاری با نظارت همه بخش‌های نظارتی برگزار شد و در نهایت توسط وزیر وقت حکم ما صادر شد، ولی دوستانی که رای لازم را کسب نکردند شکایتی را داشتند که در دادگاه تجدید نظر این دادخواست در حال رسیدگی است. تا یکی دو ماه آینده تعیین تکلیف خواهد شد عدله خیلی قوی نیست که بخواهد باعث ابطال انتخابات شود، ولی باز باید دید دادگاه تجدید نظر چه حکمی می‌دهد. ما تا روزی که هستیم با قدرت برنامه‌های خودمان را انجام خواهیم داد. بودجه امسال ۵ برابر سال گذشته است و تلاش خواهیم کرد با به کار گیری همه توان و پتانسیل این ورزش را احیا کنیم.

باران چشمه تاکید کرد: بحث خلاقیت یکی از کار‌های اصلی ما بوده تا جوانان و نوجوانان را به سمت این ورزش سوق بدیم. تلاش کردیم نوآوری داشته باشیم برای همین شکل مسابقات را تغییر دادیم. ۵۲ برنامه برای ترویج و آموزش این ورزش در نظر داریم. در چند ماه اخیر برای دیده شدن این رشته با همکاری رسانه ملی به اندازه چند سال فعالیت کردیم. برای ادامه بازهم نیاز به کمک رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی داریم.

رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی گفت: دو جلسه با علیرضا حیدری داشتیم قطعا مسابقات پیش رو با هماهنگی جناب حیدری خواهد بود. ما به عنوان فدراسیون ملی تمام تلاش مان را خواهیم کرد که حیدری همچنان عضو کمیته جهانی باشند. یکی از ضعف‌های ورزش ما از دست دادن کرسی‌های بین‌المللی است، ولی تلاش خواهیم کرد با کمک وزارت ورزش از این پست‌ها محافظت کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار