غریب آبادی خطاب به گروسی: فایده عضویت در ان.پی.تی و اجرای کامل پادمان‌های آژانس چیست؟
کد خبر: 1065346
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T90
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش به سکوت رافائل گروسی در قبال برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی، از وی پرسید: فایده عضویت در معاهده عدم اشاعه و اجرای کامل پادمان‌های آژانس چیست؟

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علی‌رغم آن‌ که حمله به تأسیسات هسته‌ای کشورها را محکوم کرد، اما از ذکر نام عاملان خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای ایران امتناع کرد و گفت وظیفه ندارم در این خصوص سخن بگویم.

این اظهارات و دلیل سکوت گروسی در قبال برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی واکنش کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین و آژانس را به همراه داشت.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، در واکنش به اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در توئیتی نوشت: در این صورت، فایده عضویت در معاهده عدم اشاعه و اجرای کامل پادمان های آژانس چیست؟ چگونه می توان آژانس را به عنوان یک نهاد جدی، حرفه ای و بی طرف دید، در حالی که اجرای رژیم پادمانی خود را به طور برابر و عادلانه برای تمامی اعضایش دنبال نمی کند؟

وی افزود: سکوت و غفلت در برابر برنامه هسته ای اسرائیل پیام منفی را به اعضای معاهده ان.پی.تی می فرستد، مبنی بر این که «عضویت در معاهده مساوی است با پذیرش قوی ترین راستی آزمایی و نظارت، در حالی که بیرون ماندن از آن به معنای رهایی از هرگونه تعهد و انتقاد و حتی دریافت پاداش است!».

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار