آزادسازی ۳۰ هکتار تصرف غیرقانونی حریم رودخانه‌ها در خراسان رضوی
کد خبر: 1065119
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T5L
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی از آزادسازی و رفع تصرف بیش از ۳۰ هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه‌های این استان در نیمه نخست اول امسال خبر داد.

محمدرضا صادقی‌فرد با تأکید بر حفظ حرایم رودخانه‌ها، اظهار کرد:در نیمه نخست امسال  بیش از ۳۰ هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه‌های این استان آزادسازی و رفع تصرف شده است.

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی ابراز کرد: تمام آزادسازی‌ها با حضور نمایندگان دادستان، کارشناسان گروه رودخانه‌های امور منابع آب شهرستان‌ها، گروه‌های گشت و بازرسی رودخانه‌ها در حضور یگان امداد و نیروی انتظامی انجام‌گرفته است.

وی افزود: با توجه به اینکه رودخانه‌ها و منابع آبی نعمت خدادادی و متعلق به تمام مردم و حق عامه و آیندگان هستند، شرکت آب منطقه‌ای با حمایت قاطع دستگاه قضایی تمام تلاش خود را جهت صیانت از انفال عمومی و جلوگیری از دست‌درازی به حریم، بستر مجاری آبی و رودخانه‌ها بکار گرفته است و در این مسیر با تمامی متخلفان بدون هیچ‌گونه اغماضی برخورد قانونی خواهد شد.

صادقی‌فرد بابیان اینکه هیچ مرجعی حق دادن پروانه در مسیر رودخانه‌ها را ندارد، تصریح کرد: لازم است شهروندان قبل از هرگونه اقدام استعلام لازم را از این شرکت و سایر نهادهای ذی‌ربط به عمل آورد در غیر این صورت باید پاسخگوی حوادث آتی باشد و برابر قانون با افراد متخلف برخورد می‌شود.

وی  ادامه داد: طرح آزادسازی بستر و حریم رودخانه‌ها با هزینه دولتی انجام می‌شود، ابتدا به مالکان و متصرفان اخطار داده شد تا شخصاً نسبت به آزادسازی اقدام در غیر این صورت مطابق قانون و مقررات از آن‌ها شکایت و هزینه‌های اجرایی کار و خسارت وارده از آن‌ها اخذ می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار