‌طعنه به تحریم‌ها با نمایش تجهیزات بومی پیشرفته
کد خبر: 1065050
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T4E
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت آغاز شد
‌برگزاری رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت با تجهیزات بومی را می‌توان جلوه‌ای از دهن کجی به تحریم‌های تسلیحاتی توصیف کرد.

‌برگزاری رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت با تجهیزات بومی را می‌توان جلوه‌ای از دهن کجی به تحریم‌های تسلیحاتی توصیف کرد.
رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ از روز گذشته با حضور نیرو‌های مشترک حوزه پدافند از ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شد.
امیر سرتیپ قادر رحیم‌زاده با تشریح مراحل مختلف این عملیات و شکار اهداف با سامانه‌های این نیرو از سوی سامانه‌های بومی طبس و مرصاد گفت: سامانه‌های بومی مرصاد ۱۶ نیروی پدافند هوایی ارتش و طبس نیروی هوافضای سپاه از جمله سامانه‌های بومی است که به دست متخصصان جوان کشورمان در ارتش، سپاه و صنایع دفاعی کشور تولید شده است و در رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت، اهداف واگذار شده توسط شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور را با موفقیت رهگیری و منهدم کردند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی کشور افزود: استفاده از تجهیزات بومی و تولید شده به دست متخصصان داخلی در این رزمایش از سویی بزرگ‌ترین نشانه خنثی‌سازی و بی‌اثر بودن تحریم‌های استکبار جهانی در حوزه نظامی است و از سوی دیگر بیانگر قدرت و توانمندی جمهوری اسلامی ایران در عرصه پدافند هوایی است که توانسته طی سال‌های گذشته در مقاطع مختلف قدرت‌های استکباری را مغلوب قاطعیت و توانمندی خود سازد.
سرتیپ رحیم‌زاده خاطرنشان کرد: توجه به موضوع دفاع در برابر تهاجم الکترونیک و سایبری و توانمندی‌های سامانه‌های بومی در این حوزه از جمله دستاورد‌های این رزمایش است چرا که سامانه‌های پدافند هوایی ارتش و سپاه در این رزمایش در محیط جنگ الکترونیک مطلق به مقابله با اهداف متخاصم پرداختند.
وی برقراری ارتباطات امن در لایه‌های مختلف را از جمله ضرورت‌های شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور برشمرد و گفت: یکپارچگی امنیت در عرصه سایبرالکترونیک و پایداری ارتباطات در تمامی سطوح و لایه‌های ارتباطی از جمله مسائلی است که در رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ مورد توجه و تأکید جدی قرار گرفته است. همچنین در بخشی دیگر از این رزمایش در ادامه برگزاری مراحل اصلی رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰، یگان‌های شرکت‌کننده از نیروی پدافند هوایی ارتش، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی هوایی ارتش تکنیک‌ها و تاکتیک‌های مختلف جنگ الکترونیک و جنگ سایبری را به منظور مقابله با تهاجم الکترونیک تمرین کردند.
سرتیپ رحیم‌زاده با اشاره به استفاده هماهنگ و پرقدرت از سامانه‌های بومی جنگ الکترونیک در این رزمایش، ادامه داد: در این مرحله از رزمایش، با ایجاد اخلال الکترونیک در رادار‌ها و سامانه‌های کشف و شناسایی پدافند هوایی به وسیله پهپاد‌های اخلالگر، پایداری و قابلیت بقا و تداوم عملیات رادار‌ها به عنوان یکی از اجزای اصلی پدافند هوایی در محیط آلوده به جنگ الکترونیک مورد ارزیابی قرار گرفت.
سامانه‌های بومی ساخت جوانان کشور
امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی در حاشیه این رزمایش با بیان اینکه با تشکیل قرارگاه مشترک پدافند هوایی حضرت خاتم‌الانبیای کشور، یک تحول اساسی در دفاع هوایی کشور ایجاد شده است، گفت: شبکه یکپارچه پدافند هوایی در اختیار این قرارگاه قرار گرفت و دو قدرت برتر پدافند هوایی کشور، یعنی نیروی پدافند هوایی ارتش و پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه در یک شرایط هم افزا و تلفیقی کار خودشان را تحت فرماندهی شبکه یکپارچه پدافند هوایی آغاز کردند و چندین رزمایش تا الان انجام شده است. وی افزود: نیروی پدافند هوایی ارتش و پدافند نیروی هوافضای سپاه و در رأس آن‌ها قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم کاملاً آماده هستند که در برابر هر تهدیدی از کشور دفاع کنند. فرمانده کل ارتش ادامه داد: پیام این رزمایش این است که نیرو‌های مسلح ما دست در دست هم دوشادوش ملت ایران در مقابل دشمنان یکپارچه و مستحکم می‌ایستند و در مقابل هر تهدیدی که بخواهد متوجه این سرزمین و آرمان‌های ما باشد، خواهند ایستاد.
محدودیتی در ساخت تجهیزات نداریم
سرلشکر غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا هم تصریح کرد: در این رزمایش همه اقدامات تهدیدآمیز دشمن مشابه صحنه واقعی جنگ ساماندهی و طرح ریزی شده و فرماندهان و رزمندگان نیرو‌های پدافند هوایی ارتش و سپاه به موقع آن‌ها را کشف، رهگیری و منهدم کردند.
وی با بیان اینکه ارتش و سپاه در این رزمایش نمره بسیار خوبی کسب کرده‌اند، گفت: ویژگی دیگر این رزمایش این است که عمده تجهیزات و تسلیحاتی که در آن به کار گرفته شده بومی و ساخت صنایع داخلی کشور است. سرلشکر رشید خاطرنشان کرد: همه روش‌ها و تاکتیک‌هایی که برادران پدافند هوایی ارتش و سپاه تحت کنترل قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا اتخاذ می‌کنند بیشترین انطباق را با دکترین عملیاتی نیرو‌های مسلح ما دارد.
همچنین امیر صباحی‌فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش نیز تصریح کرد: تجهیزاتی که در این رزمایش استفاده کردیم همه بومی است. تجهیزاتی که لبه فناوری به روز دنیا است و به دست جوانان خودمان در داخل ساخته شده است و هیچ گلوگاهی در این سامانه‌ها نداریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار