تهدید فاضلاب کشف رود به یک فرصت بی‌نظیر تبدیل شد
کد خبر: 1064826
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T0c
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: فاضلاب کشف رود که تهدید بزرگی بود با واگذاری به بخش خصوصی به یک فرصت بی‌نظیر تبدیل شد.

محمد علایی با اشاره به جذب سرمایه گذار خصوصی توسط دولت در پروژه های آبی، اظهارکرد: حدود سه سال گذشته، در خین عرب حجمی از پساب تصفیه شده کشف رود را به سرمایه‌گذاران واگذار کردیم و در قبال آن، سرمایه‌گذاران ساخت ایستگاه پمپاژ، خط انتقال و بهره‌برداری از مجموعه های بزرگ آبی را به عهده گرفتند.

وی با اشاره به اینکه اعتبار مصوب وزارت نیرو در کل کشور ۹ هزار میلیارد تومان است، افزود: با مشارکت شرکت آب و فاضلاب مشهد طی ۲ سال، نمونه مالی تهیه کردیم که ۳۵ میلیون از فاضلابی که در کشف رود جاری است در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی بیان کرد: طی این قرارداد بخش خصوصی موظف شد حدود ۵ هزار میلیارد تومان (۶۰ درصد کل اعتبار وزارت نیرو) طرح آبی اجرا کند و بدین گونه فاضلاب کشف رود که تهدید بزرگی بود به یک فرصت بی نظیر تبدیل شد.

واگذاری به بخش خصوصی

وی با بیان اینکه با کمک بخش خصوصی طرح ۲۰ ساله تصفیه پساب مشهد اجرایی شد، گفت: در این طرح، پساب مشهد به غرب این شهر منتقل و با چاه‌های کشاورزی جایگزین و همچنین با انتقال آن چاه‌ها به آب شرب سبب به تعادل رساندن آبخوان‌های زیرزمینی می‌شود.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه طی یک ماه گذشته قراردادی با بخش خصوصی در راستای ساماندهی فاضلاب کشف رود امضا شد، اظهارکرد: در این طرح در مدت ۲۵ سال حدود ۳۵ میلیون مترمکعب از فاضلاب کشف رود در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت و در قبال آن تصفیه خانه بزرگ طبرسی ساخته و همچنین سه طرح بزرگ آبی برای تامین آب مشهد اجرا می‌شود.

علایی با اشاره به اینکه سود عادلانه بخش خصوصی و مردم باید در یک راستا باشد، ادامه داد: به منظور ساماندهی طرح فاروب رومان در نیشابور، قراردادی با بخش خصوصی با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان منعقد شد.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش ما این است که با کمترین میزان اعتبارات دولتی با کمک مردم رودخانه ها ساماندهی شود، خاطرنشان کرد: از زمانی که حضور تشکل‌های کشاورزی پررنگ شد روند حفر چاه های غیر مجاز کاهش چشمگیری داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی