در حوزه کتابخوانی و ساخت کتابخانه در کاشان خیّر نداریم
کد خبر: 1064682
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SyI
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳
فرماندار کاشان با تاکید بر ساخت کتابخانه های غیردولتی:
فرماندار ویژه شهرستان کاشان گفت: افراد علاقه مند به حوزه کتاب و کتابخوانی باید شناسایی و از ظرفیت آنها استفاده شود چرا که خیّری در حوزه کتابخوانی و ساخت کتابخانه نداریم.
هادی مومنی راوندی

علی اکبر مرتضایی در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کاشان بیان داشت: ساخت مدارس نوساز توسط خیرین امری خداپسندانه و ارزشمند است اما لازم است خیرین ارجمند در زمینه تجهیزات و امکانات آموزشی مدارس وارد شوند و در کنار آن نیز ساخت کتابخانه و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای تمام اقشار جامعه در دستور کار قرار بگیرد.

وی در ادامه افزود: در کنار کتابخانه های دولتی و عمومی، احداث کتابخانه خصوصی و تخصصی غیردولتی با موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، هنری، علمی و ... می تواند کمک بزرگی به ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح شهرستان داشته باشد چراکه سرانه مطالعه در کاشان در سطح پایینی قرار دارد.

رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کاشان تصریح کرد: شهرداری ها هزینه و مخارج بسیاری در حوزه های مختلف انجام می دهند که سهم نیم درصدی کتابخانه ها مبلغ ناچیزی است که میتواند به رفع حداقل مشکلات و نیازهای کتابخانه های عمومی منجر شود که ضرورت دارد شهرداران نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

فرماندار ویژه کاشان در خصوص اعضای کتابخانه های عمومی گفت: در شرایط شیوع کرونا، شاهد کاهش چشمگیر اعضای کتابخانه ها بودیم که این ویروس منحوس بر میزان مطالعه شهروندان نیز تاثیر منفی گذاشت که امروز در حدود ۱۳ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی در کاشان داریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار