اجازه نمی‌دهیم حقی از کارگران ضایع شود
کد خبر: 1064074
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SoU
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
رئیس‌جمهور در یاسوج:
سید ابراهیم رئیسی در پنجمین سفر استانی جمعه‌های خود، که رفته رفته به یک سنت تبدیل می‌شود، روز گذشته به کهگیلویه و بویر احمد رفت تا از نزدیک در جریان مشکلات این استان قرار گیرد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: سید ابراهیم رئیسی در پنجمین سفر استانی جمعه‌های خود، که رفته رفته به یک سنت تبدیل می‌شود، روز گذشته به کهگیلویه و بویر احمد رفت تا از نزدیک در جریان مشکلات این استان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری، رئیس جمهور در بدو ورود به یاسوج ضمن ابراز خرسندی از حضور درجمع مردم شریف این استان گفت: قبل از انجام سفر بررسی‌هایی نسبت به مشکلات و نیاز‌های استان انجام شده و آقای استاندار نیز در آخرین جلسه دولت جمع‌بندی خوبی از مسائل در عرصه‌های کشاورزی، صنعت، نفت و گاز و گردشگری ارائه کردند.
وی افزود: کهگیلویه و بویراحمد با توجه به نعمت‌های خوبی که خداوند به این استان عطا کرده و دارابودن زمینه‌های خوب اقتصادی، نباید با مشکلاتی مثل محرومیت یا بیکاری مواجه باشد و امیدواریم بتوانیم با همکاری جوانان استان، مدیران، نمایندگان، مسئولان و با راهنمایی‌های نماینده محترم، ولی فقیه در استان، گام‌های مؤثری برای حل مشکلات برداریم. آیت‌الله رئیسی با عذرخواهی از مردم استان به دلیل فراهم نبودن امکان دیدار حضوری و عمومی با توجه به شیوع بیماری کرونا گفت: سعی خواهیم کرد در دیدار‌هایی که با برگزیدگان و منتخبان مردم استان داریم، سخنان آن‌ها را بشنویم و مسائل استان را مورد بررسی قرار دهیم.
وزیران کشور؛ نیرو؛ نفت؛ صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی رئیس‌جمهور را در سفر استانی به کهگیلویه و بویراحمد همراهمی کردند.
بازدید از روند ساخت سد تنگ سرخ
رئیس‌جمهور بلافاصله پس از ورود به استان کهگیلویه و بویر احمد با حضور در محل ساخت سد تنگ سرخ، از روند ساخت این سد بازدید کرد. رئیسی که در بازدید از سد تنگ سرخ از سوی وزیر نیرو همراهی می‌شد با توضیحات مهندسان و دست‌اندرکاران از جزئیات ساخت این سد خاکی مطلع شد. سد خاکی تنگ سرخ که با هسته رسی در این استان درحال ساخت است، ۵/۶۶ متر ارتفاع و ۹۱۷ متر در ناحیه تاج طول خواهد داشت و ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۲۵ میلیون متر مکعب آب را دارد. برای احداث این سد ۴۴۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده و با بهره‌برداری از آن برای ۳۰۰ هزار نفر آب شرب پایدار تأمین می‌شود و بخشی از نیاز‌های آب کشاورزی، صنعتی و محیط زیستی استان نیز از محل ذخایر این سد تأمین خواهد شد. آیت‌الله رئیسی پس از بازدید از روند ساخت سد تنگ سرخ در سخنان کوتاهی در جمع کارگران و مهندسان فعال در این پروژه گفت: متأسفانه اجرای این پروژه حدود ۱۰ سال از زمان پیش‌بینی شده عقب است، اما روحیه‌ای که امروز در شما دیدم این امیدواری را ایجاد می‌کند که این عقب‌افتادگی در فاصله زمانی کوتاهی جبران شود.
نمی‌گذاریم حقی از کارگران ضایع شود
رئیس‌جمهور همچنین در واکنش به اظهارات برخی از کارگران فعال در این پروژه درباره تأخیر در پرداخت حقوق و مزایا گفت: حتماً به مسئولان تذکر می‌دهم و تأکید می‌کنم که اجازه ندهند هیچ حقی از شما کارگران عزیز ضایع شود. حتماً به دنبال ایجاد چارچوبی خواهیم بود تا حقی از هیچ کارگری در هیچ نقطه‌ای از کشور ضایع نشود. تلاش‌هایتان در این میدان را همچون جهاد در جبهه‌های دفاع مقدس ببینید و برای آبادانی کشور تلاش مضاعف کنید و یقین داشته باشید که اجازه نخواهیم داد حقی از هیچ یک از شما ضایع شود.
رئیس‌جمهور پس از بازدید از روند ساخت سد تنگ سرخ یاسوج و در مسیر بازگشت، هنگامی که با اجتماع مردم منطقه تنگ سرخ مواجه شد، درجمع آنان حضور یافت و بی‌واسطه سخنان و درددل‌های مردم را شنید. آیت‌الله رئیسی در پاسخ به اجتماع‌کنندگان که به نحوه استفاده از مراتع منطقه معترض بودند، قول داد در اولین فرصت (یکشنبه)، هیئتی به ریاست استاندار به منطقه خواهند رفت تا برای حل و فصل مشکلات تصمیم بگیرند. این هیئت عادلانه و بدون تأثیر از افراد و گروه‌ها به مشکلات رسیدگی خواهد کرد.
نقش عشایر در رونق اقتصادی کشور
رئیس‌جمهور در ادامه برنامه‌های سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع گروهی از عشایر بویر احمدی در تنگه گرگو حضور یافت و رو در رو با آنان گفتگو کرد.
آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به منطقه استقرار عشایر، با قدردانی از ابراز محبت آنان با حضور در چادر این خانواده پای سخنان‌شان نشست و با گرمی با آنان گفتگو کرد. رئیسی همچنین در چادر دیگری در جمع معتمدان و بزرگان عشایر بویراحمدی حضور یافت و درباره مشکلات و درخواست‌های آنان و راهکار‌های حل و فصل مشکلات مطرح شده با بزرگان عشایر به گفتگو پرداخت.
رئیس‌جمهور در جمع عشایر بویر احمدی با بیان اینکه عشایر همواره در عرصه‌های دفاع و حمایت از انقلاب، نظام اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌ها خوش درخشیده‌اند، گفت: عشایر همواره با جان، مال و هستی خود از انقلاب اسلامی حمایت کرده‌اند و امروز نیز حرکت عظیم اقتصادی آنان نقش مؤثری در تحقق رونق اقتصادی کشور دارد. عشایر کشور اعم از پیر و جوان و زن و مرد در حرکت عظیم اقتصادی و تولیدی فعال و نقش‌آفرین هستند و می‌توان آن‌ها را الگویی از هم‌افزایی در تولید نام برد.
رئیس‌جمهور با اشاره به درخواست‌های مطرح شده از سوی معتمدان و سران عشایر در این دیدار گفت: به طور جدی پیگیر حل مشکلات شما در زمینه کم آبی هستیم و از سوی دیگر تلاش خواهیم کرد نقش واسطه‌ها و دلالان در فروش صنایع دستی و محصولات غذایی عشایر حذف شود تا سود اصلی زحمات و تلاش‌های زنان و مردان کوچ‌نشین نصیب خودشان شود. آیت‌الله رئیسی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد دستور داد در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در روز‌های آینده جلسات و نشست‌هایی با عشایر برگزار کند تا مشکلات آنان را در حضور خودشان مورد بررسی قرار دهد و آن دسته از مشکلاتی که در خود استان قابل حل و فصل هستند، به سرعت حل و مشکلاتی که نیاز به تصمیم‌گیری دولت دارد نیز به هیئت دولت ارائه شوند.
لزوم مشارکت مردم در پیشرفت کشور
دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر دیروز در دیدار نخبگان، علما، خانواده شهدا و ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در وضعیت کنونی کشور تحول یک ضرورت است، گفت: تحول باید به نظریات علمی متکی باشد و لذا بهترین جایی که می‌تواند تحول را اجرا و مدیریت کند، مراکز علمی و دانشگاهی کشور هستند.
رئیس‌جمهور، با بیان اینکه همه مدیران اجرایی کشور مکلف به همراهی مراکز علمی و دانشگاهی کشور با مسیر تحول هستند، افزود: حلقه مفقوده محرومیت استان غنی و توانمند کهگیلویه و بویراحمد استفاده نکردن از ظرفیت‌های استان به صورت صحیح است. رئیسی عدالت اجرایی را از ویژگی‌های دولت سیزدهم عنوان کرد و افزود: مطالعات و بررسی‌های انجام شده در حوزه موانع پیشرفت استان و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن مبنای آغاز کار است و از سوی دیگر اساس حرکت برای پیشرفت و آبادانی باید آمایش سرزمینی و توجه عمیق به عدالت باشد. وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه همه اقدامات و کار‌های دولت باید پیوست عدالت داشته باشد، گفت: حرکت دولت برای تحول و پیشرفت بر علم، عدالت و آمایش سرزمینی متکی خواهد بود. رئیس‌جمهور رفع بیکاری و موانع تولید را از اولویت‌های کاری و اصلی دولت در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و گفت: بر اساس بررسی‌هایی که قبل از سفر به استان انجام شده است، ظرفیت‌های معطل یا تعطیل زیادی در استان در حوزه‌های مختلف تولیدی، صنعتی و عمرانی وجود دارد که باید هر چه سریع‌تر آن‌ها را فعال یا احیا کرد.
توجه به روستا‌ها رویکرد تحولی دولت
رئیس‌جمهور توجه به روستا‌ها را از دیگر محور‌های رویکرد تحولی دولت نام برد و گفت: روستا‌ها ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی زیادی دارند که اگر فعال شود، شاهد توقف روند مهاجرت روستاییان به شهر‌ها خواهیم بود. دولت سیزدهم در راستای ایجاد سازوکاری مناسب برای تحول در روستاها، به زودی جهاد سازندگی را با محوریت سامان دادن به انگیزه‌ها و عزم و اراده جهادی جوانان مخلص و کارآمد کشور، احیا خواهد کرد. رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه پیشرفت و آبادانی کشور بدون استفاده از همه ظرفیت‌ها ممکن نیست، گفت: دولت سیزدهم تأکید دارد که همه مردم باید در مسیر ایجاد تحول و پیشرفت در کشور مشارکت داشته باشند وتجربه نشان داده که هر جا مردم در کنار دولت بوده‌اند، موفقیت حاصل شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار