آیا سایر افراد هم می‌توانند، واکسن دانش‌آموزی دریافت کنند؟
کد خبر: 1063621
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ShB
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
دبیر کل و سخنگوی جمعیت هلال احمر، گفت‌:تفاوت واکسن وارداتی برای سنین زیر ۱۷ سال با سایر واکسن‌های وارداتی سینوفارم در این است که همه گروه‌های سنی می‌توانند از آن استفاده کنند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد حسن قوسیان مقدم دبیر کل و سخنگوی جمعیت هلال احمر، در مورد واکسن‌های وارداتی تک دز گفت: این واکسن‌ها مناسب سنین زیر ۱۷ سال است و طبق موارد و مشخصاتی که طرف مقابل برای ما ارسال کرده است این واکسن‌ها قابلیت تزریق به بزرگسالان را نیز دارد.

وی در پاسخ به این سوال که این نوع واکسن‌ها چه تفاوتی با واکسن‌های سینوفارم قبلی که به شکلی دو دزی تزریق می‌شده است دارد، گفت: تفاوت این نوع واکسن با نوع قبل در این است که این نوع قابل تزریق به سنین زیر ۱۷ سال نیز می‌باشد اگرچه که همه گروه‌های سنی نیز می‌توانند با آن مورد واکسینه قرار بگیرند.

قوسیان مقدم در پاسخ به این سوال که آیا محموله‌های جدیدی ویژه استفاده سنین زیر ۱۷ سال نیز همچنان وارد خواهد شد گفت: برای همین هفته محموله دیگری از واکسن در حدود ۶ میلیون دز در راه است و پنجشنبه وارد کشور خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که ایا هلال احمر قصد ندارد در حال حاضر به جز سینوفارم واکسن دیگری به کشور وارد کند گفت: با توجه به توافقاتی که صورت گرفته است با ورود محموله‌های سنگین واکسن در ماه جاری بخش اعظمی از نیاز کشور مرتفع خواهد شد.

وی در مورد میزان واکسیناسیون کرونا در پایگاه‌های هلال احمر تا به امروز، گفت: با توجه به همکاری هلال احمر با وزارت بهداشت آمار دقیقی در دست نیست، اما این موضوع در حال پیگیری است تا بتوانیم آماری ویژه میزان واکسیناسیون پایگاه‌های هلال احمر در سطح کشور منتشر کنیم.

قوسیان مقدم گفت: سازمان جوانان و توانبخشی مسئولیت واکسیناسیون را به عهده دارند یکی از این مراکز تا روز‌های قبل اعلام کرد که از آغاز فعالیت پایگاه‌های واکسیناسیون هلال احمر بالغ بر ۳ میلیون واکسن تزریق کرده است.

وی در پایان در مورد فعالیت هلال احمر در امر پایش مرز‌ها گفت: فعالیت پایش سلامت هلال احمر، چون سابق ادامه دارد، به همین جهت در راه بازگشت زائران از کشور عراق هلال احمر همراه با سایر نهاد‌های مسئول به امر پایش سلامت و انجام تست‌های فوری و پی سی آر از آن عزیزان خواهد پرداخت.
منبع: ميزان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار