شادنیا: رشیدی کناره‌گیری کرد تا دوچرخه‌سواری آسیب نبیند/ نمی‌دانیم در جلسه ژاپن چه گذشت
کد خبر: 1063251
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SbD
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۶
دبیر فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: کناره گیری رییس فدراسیون برای آسیب ندیدن دوچرخه سواری بود.
فرهنگ شادنیا در گفتگو با ایسنا درباره‌ی کناره گیری محمود رشیدی از ریاست فدراسیون دوچرخه سواری بیان کرد: زمانی که انتخابات فدراسیون دوچرخه سواری برگزار شد، مدت زمان زیادی طول کشید تا اتحادیه جهانی اسم رئیس فدراسیون را جابجا کند از این رو ما پیگیری کردیم و به ما اعلام کردند ابهاماتی در مورد انتخابات وجود دارد که ابتدا باید این ابهامات رفع شود. اتحادیه جهانی به کمیته ملی المپیک هم ایمیل زد و این نهاد هم پاسخ خود را داد، اما باز هم اتفاقی در مورد تغییر اسامی رخ نداد.

او ادامه داد: بعدا متوجه شدیم جلسه‌ای بین مسئولان کمیته ملی المپیک و اتحادیه جهانی برگزار شده است که ما نمی‌دانیم در آن جلسه چه چیزی گذشته است، اما امیدوارم اتفاقاتی در آن جلسه رخ نداده باشد که بدعت بدی در ورزش کشور گذاشته شود. ما دوباره مسئله را از اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری پیگیری کردیم و عنوان کردند که ابهامات برطرف نشده و ایمیل‌های متعددی از سوی افراد مختلف در مورد انتخابات ایران برای آن ارسال شده است مبنی بر اینکه انتخابات مطابق اساسنامه‌ای که از نظر آن‌ها مورد تایید است، برگزار نشده است.

دبیر فدراسیون همچنین گفت: کمیته ملی المپیک حدودا دو هفته پیش ایمیلی در مورد تایید انتخابات ارسال کرد، اما اتحادیه جهانی جلسه‌ای در پیش داشت که احتمال می‌دادیم خطری دوچرخه سواری ایران را تهدید کند از این رو آقای رشیدی جلسه را با وزیر ورزش برگزار کرد و همه متفق القول بودند که باید تصمیمی گرفته شود که به دوچرخه‌سواری ایران آسیبی وارد نشود. آقای رشیدی اعلام کرد حاضر است استعفاء بدهد و به اتحادیه جهانی و کنفدراسیون آسیا هم این مسئله را اعلام کردیم که نمی‌خواهیم دوچرخه سواری ایران آسیب ببیند. در واقع او به خاطر جامعه بزرگ دوچرخه‌سواری از حق قانونی خود گذشت کرد.

شادنیا در پاسخ به این پرسش که فکر نمی‌کند این جا به جایی و وارد شدن مجدد فدراسیون به پروسه انتخابات آن هم در فاصله یکسال تا بازی‌های آسیایی ممکن است به تیم‌های ملی آسیب وارد کند، تاکید کرد: امیدوارم شرایط برای جامعه دوچرخه سواری که چند سال خون دل می‌خورند، به سمت بهتر شدن برود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار