این طرح یک ابرتنظیم‌گری با کاربری شورای عالی فضای مجازی است
کد خبر: 1063143
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SZT
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
مشاور رئیس «ساترا» در جلسه هم‌اندیشی با رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر پیرامون طرح «صیانت از کاربران فضای مجازی» مطرح کرد
‌‎جلسه هم‌اندیشی ساترا و رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در خصوص طرح «صیانت از کاربران فضای مجازی» با حضور نمایندگان برخی پلت‌فرم‌ها و پیام‌رسان‌های فعال به منظور بیان نقطه‌نظرات تخصصی، دغدغه‌ها و نکات حقوقی جهت اصلاح این طرح و ارائه آن به کمیسیون ویژه مجلس شورای اسلامی در ساترا برگزار گردید.
آرمان محمدی

‌‎جلسه هم‌اندیشی ساترا و رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در خصوص طرح «صیانت از کاربران فضای مجازی» با حضور نمایندگان برخی پلت‌فرم‌ها و پیام‌رسان‌های فعال به منظور بیان نقطه‌نظرات تخصصی، دغدغه‌ها و نکات حقوقی جهت اصلاح این طرح و ارائه آن به کمیسیون ویژه مجلس شورای اسلامی در ساترا برگزار گردید.
به گزارش «جوان» محمدرسول حاج‌اقلی، مدیر کل صدور مجوز و امور رسانه‌های ساترا در جلسه هم‌اندیشی با رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در خصوص طرح «صیانت از کاربران فضای مجازی» ‎‌‎با بیان اینکه ساترا به عنوان نهاد تخصصی تنظیم‌گر دارای نظراتی در خصوص این طرح است، گفت: به هر حال این طرح با همه محاسن یا انتقاداتی که به همراه دارد، طرحی است که در مجلس پیش می‌رود و بعید است اصل طرح نادیده گرفته شود، اما باید توجه داشت که این طرح قابل اصلاح است و کمیسیون‌های ویژه‌ای بدین منظور در نظر گرفته شده است. ما در ساترا در پی ارائه نظری تخصصی به کمیسیون ویژه مجلس هستیم، بر همین اساس و طبق دغدغه همیشگی‌مان از پلت‌فرم‌های فعال و تخصصی که در این حوزه فعالیت می‌کنند دعوت کرده‌ایم در این مورد با یکدیگر تبادل‌نظر داشته باشیم و شنونده نقطه‌نظرات و دغدغه‌های آن‌ها در حوزه تخصصی فعالیت خود باشیم و در نهایت جمع‌بندی و خروجی این جلسه را به عنوان نظر تخصصی ساترا به کمیسیون ویژه مجلس ارائه کنیم.
‌‎وی با بیان اینکه رویکرد ما در ساترا مشورتی است، گفت: پلت‌فرم‌ها نباید از بیان نظرات خود واهمه‌ای داشته باشند و به هیچ‌وجه قصد نداریم رسانه‌ها را جلو بیندازیم. ما در این مقوله در نهایت به جمع‌بندی خواهیم رسید که به اسم ساترا منعکس می‌شود و خواهیم گفت این جمع‌بندی با مشورت پلت‌فرم‌ها صورت گرفته است، کما‌اینکه این جمع‌بندی نیز قبل از کمیسیون به اطلاع خود پلت‌فرم‌ها خواهد رسید.
‌‎ مدیر کل صدور مجوز و امور رسانه‌های ساترا با دعوت از پلت‌فرم‌ها برای مشارکت و نظردهی در خصوص این طرح بیان کرد: از شما نمایندگان پلت‌فرم‌های حاضر در جلسه خواهشمندم نگاه و رویکرد ساترا را به سایر رسانه‌ها یادآوری کنید تا آن‌ها هم برای شرکت در این امر ترغیب شوند، ضمن اینکه اگر پلت‌فرم‌ها در این زمینه به لحاظ حقوقی نکته‌ای را در نظر داشته باشند که بتوان به طرح اضافه کرد، ساترا این نکات را نمایندگی خواهد کرد.
در بخش دیگری از این نشست حسین میرزاپور، مشاور رئیس ساترا نیز تشکیل این جلسه در ساترا را به مثابه یک شروع دانست و گفت: ما قصد داریم مجموعه‌ای که از سمت ساترا به کمیسیون ویژه مجلس ارائه می‌شود حتی اصلاحاتی را نیز برای طرح همراه داشته باشد تا جایی که یک هسته سخت برای خود در نظر بگیرد که اگر در برهه‌ای اصلاحات مدنظر اعمال نشدند، کار ادامه پیدا نکند، این امر مستلزم حضور و مشارکت شما پلت‌فرم‌هاست که به اصطلاح کف بازار هستید و با کاربران ارتباط دارید، در نتیجه باید بدانیم خاکریز مشترکی وجود دارد که سر آن می‌جنگیم.
‌‎مشاور رئیس ساترا چنددستگی تنظیم‌گران را یکی از موارد لزوم اجرای «طرح صیانت از کابران فضای مجازی» عنوان کرد و ادامه داد: اصل موضوع را همه پذیرفته‌اند، در واقع این طرح در حال ساختن یک ابرتنظیم‌گری است و شورای عالی فضای مجازی کاربر اصلی این طرح است. شورا در حال ساخت ضمانت اجرایی برای خود است. وقتی ساترا در نوشتن طرح مداخله‌ای نداشته و هم اکنون طرح در کمیسیون ویژه مجلس است، یعنی ساترا قصد تزریق انرژی از بیرون به این طرح را دارد، بنابراین شما رسانه‌ها کمک کنید این انرژی در ساترا کدام بخش‌ها را اصلاح کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار