فردا «جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها»
کد خبر: 1062997
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SX7
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از آغاز سال تحصیلی در دوره ابتدایی با جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها در اول مهر خبر داد.
رضوان حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در خصوص تمهیدات در نظرگرفته شده بین ستاد ملی کرونا و وزارت آموزش و پرورش و سایر نهاد‌های اجرایی دولت در خصوص بازگشایی مدارس اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی جدید در دوره ابتدایی با «جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها» در اول مهر خواهد بود و آغاز فعالیت‌های آموزشی و تربیتی، از سوم مهر می‌باشد و مدارس بنا بر شرایط مناطق خود آموزش‌ها را به صورت حضوری یا ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه بازگشایی به شکل تدریجی اتفاق خواهد افتاد، افزود: مدارس در مناطق عشایری و روستایی کم جمعیت به علت عدم دسترسی به ابزار هوشمند و زیرساخت‌های فناوری، سال گذشته به شکل حضوری بوده و در سال جدید نیز در اولویت بازگشایی حضوری می‌باشند. معاون آموزش ابتدایی در خصوص توانمندسازی معلمان برای سال تحصیلی جدید گفت: کرونا به رغم چالش‌ها و آسیب‌های جدی که داشت فرصت‌هایی را هم برای نظام آموزشی ایجاد کرد که یکی از آن‌ها افزایش توانمندی معلمان برای استفاده از فناوری‌های نوین در امر آموزش بود. این امر در حالت طبیعی ممکن بود سال‌ها به طول بینجامد. معلمان توانستند در یک فرصت محدود این توانمندی را در خود ایجاد کنند. آموزش و پرورش هم در این راستا دوره‌هایی را برگزار کرد.
وی با اشاره به افزایش کیفیت و قابلیت محتوا‌های آموزشی تولید شده برای سال تحصیلی جدید بیان کرد: استفاده از چند رسانه‌ای‌ها و ارائه آموزش به صورت جذاب که تا اندازه‌ای بتواند خلأ ناشی از عدم ارتباط میان دانش‌آموز و فضای واقعی کلاس را جبران نماید همواره در دستور کار آموزش و پرورش بوده‌است. در این راستا از ظرفیت خوب استان‌ها استفاده شده و قطب‌هایی تعیین شدند که هر کدام از آن‌ها مسئولیت تهیه محتوای دروس هریک از پایه‌های تحصیلی را به صورت تخصصی بر عهده گرفتند.
حکیم‌زاده از به روز رسانی و استفاده از قابلیت‌های جدید در شبکه شاد برای سال تحصیلی پیش‌رو خبر داد و گفت: امیدوارم با توجه به ارتقا‌های صورت گرفته در این شبکه و تغییرات خوبی که در ساخت محتوا‌های آموزشی ایجاد شده‌است بتوانیم شرایطی را برای دانش‌آموزان فراهم کنیم که تا اندازه‌ای خلأ ناشی از عدم حضور دانش‌آموزان در کلاس درس را جبران کنیم.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی ضمن تقدیر از تلاش‌های مداوم تیم قوی و کارآمد درمدرسه تلویزیونی، از برد گسترده این بستر در بسیاری از مناطق کشور به عنوان ویژگی بسیار خوب آن نام برد و افزود: در بسیاری از مناطق کشور که زیرساخت‌های فناوری وجود ندارد یا دانش‌آموزان به دلایل شرایطی که دارند امکان استفاده از ابزار هوشمند را ندارند، «مدرسه تلویزیونی» در دو سال گذشته توانسته است آموزش با کیفیت را فراهم کند و حتی یک منبع یادگیری خوب برای معلمان باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار