برای تبدیل وضعیت استخدامی ۷۵ هزار نفر مکاتبه کردیم، نتیجه نداد!
کد خبر: 1062874
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SV8
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۰
پاسخ وزارت آموزش و پرورش به گزارش «جوان»

پس از انتشار گزارشی با عنوان «سازمان بازرسی به داد نیرو‌های پیمانی مهرآفرین برسد» در تاریخ ۲۴ شهریور و در همین صفحه، وزارت آموزش و پرورش پاسخی را به دفتر روزنامه ارسال کرده‌است.
متن پاسخ وزارت آموزش و پرورش به گزارش «جوان» به این شرح است:
به استناد ماده (یک) آیین‌نامه اجرایی ماده (۴۶) قانون مدیریت خدمات کشوری، استخدام رسمی کارمندان پیمانی در پست‌های سازمانی موضوع بند (الف) ماده (۴۵) قانون مذکور با رعایت سیاست‌های دولت و قوانین و مقررات مربوط، به پیشنهاد دستگاه اجرایی و تأیید و صدور موارد مندرج در این آیین‌نامه امکانپذیر است.
همچنین به استناد تبصره ذیل ماده (۲) آیین‌نامه مذکور آن دسته از کارمندان پیمانی دستگاه‌های اجرایی که استخدام پیمانی آنان از طریق شرکت و قبولی در آزمون استخدامی که با رعایت سازوکار ماده (۴۴) قانون یاد شده برگزار می‌گردد، نبوده است. برای استخدام آزمایشی باید در آزمون‌های استخدامی موضوع ماده (۴۴) قانون مذکور که توسط سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار می‌شود، شرکت کنند و حد نصاب آزمون را براساس دستورالعمل مربوط کسب نمایند. با عنایت به اینکه نیرو‌های نهضت سوادآموزی بر اساس قانون تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب ۱۵/۰۷/۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی با داشتن حداقل ۶۰ ماه سابقه خدمت در نهضت سودآموزی و دارای مدرک کارشناسی و بالاتر در سال ۱۳۸۹ استخدام رسمی گردیده‌اند، مابقی افراد نیز به دلیل عدم ارائه مدرک دانشگاهی در موعد مقرر به صورت قراردادی با نهضت سوادآموزی ادامه همکاری داده و در سال ۱۳۹۱ با طرح مهرآفرین مصوب ۱۷۶۴۴۱/ ت ۴۸۷۰۲ به تاریخ ۳۰/۰۹/۱۳۹۱ هیئت محترم وزیران به پیمانی تبدیل وضع یافته‌اند، لذا از آنجایی که در طرح مهرآفرین تبدیل وضعیت نیرو‌های قراردادی به پیمانی بدون رعایت سازوکار ماده (۴۴) قانون مذکور می‌باشد، هرگونه تبدیل وضع استخدامی این نیرو‌ها به پیمانی باید بر اساس تبصره ذیل ماده (۲) آیین‌نامه فوق‌الذکر صورت پذیرد. با توجه به کثرت این نیرو‌ها در آموزش و پرورش (قریب به ۷۵ هزار نفر)، وزارت آموزش و پرورش مکاتباتی در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی این افراد با سازمان اداری و استخدامی کشور داشته، ولی تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده‌است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار