سرشبکه فروش غیرقانونی دارو‌های کرونا در دام سازمان بازرسی
کد خبر: 1062158
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SJa
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰

سرشبکه باند ۳۰ نفره‌ای که دارو‌های کرونا را از بیمارستان خارج می‌کردند و از طریق داروخانه‌ها در بازار آزاد می‌فروختند، به دام سازمان بازرسی افتاد.
معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور گفت: سر شبکه ۳۰ نفره که دارو‌های کرونا را از بیمارستان خارج و اقدام به فروش دارو از طریق داروخانه‌ها در بازار آزاد می‌کردند، شناسایی شد. حجت‌الاسلام محمدمهدی عرب انصاری افزود: در بررسی توزیع دارو‌های مربوط با کرونا به فعالیت پنج شبکه رسیدیم که هرکدام بین پنج الی هفت نفر بودند که به خروج دارو از بیمارستان و فروش از طریق داروخانه‌ها در بازار سیاه اقدام می‌کردند.
وی با بیان اینکه نفر عمده و سر شبکه این باند شناسایی و حساب‌های افراد بازداشت شده هم ردیابی شده‌است، گفت: از همان ابتدای شیوع کرونا در کشور ستادی در سازمان با حضور کارشناسان حوزه‌های مرتبط تشکیل و مسائل و مشکلات کرونا در آن پیگیری شد.
عرب انصاری افزود: در اولین اقدام معاونین وزارت بهداشت و صمت به سازمان دعوت شده و درباره تأمین اقلام مورد نیاز برای مقابله با کرونا بحث‌های جدی شد و تلاش کردیم چنانچه مشکلی وجود داشت، حل کنیم. وی افزود: متأسفانه اقلام مورد نیاز کشور در دوره آغاز کرونا بسیار کمتر از نیاز بود. تدبیر شد که از ذخیره احتیاطی استفاده شود و از بانک مرکزی خواستیم اعتبار تخصیص بدهند و کارگاه‌ها شروع به تولید کردند. بخش‌های مختلف قوا و آحاد ملت پای کار آمدند تا توانستیم در خصوص اقلام مورد نیاز به یک حد قابل قبول برسیم.
معاون سازمان بازرسی کل کشور تأکید کرد: به‌رغم تلاش‌هایی که انجام شد، صد البته می‌توانستیم تصمیمات بهتری در خصوص مبارزه با کرونا بگیریم. متأسفانه برخی پیشنهاد‌های سازمان شاید ضعیف اجرا شد، ولی در مجموع همکاری خوبی در این زمینه صورت گرفت. وی گفت: سازمان بازرسی در مسیر مبارزه با کرونا پا به پای دستگاه‌ها حرکت کرد و در جا‌هایی حتی جلوتر از دستگاه‌ها بود. به عنوان نمونه در بحث اکسیژن‌سازها، دارو‌های کرونا و سرم سازمان بازرسی جلسات متعدد با مسئولان ذیربط برگزار کرد تا توانست این مشکلات را مرتفع کند. حتی در خصوص واردات واکسن سازمان بازرسی در هماهنگی بین دستگاهی بسیار مؤثر بود و بار‌ها از دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت امور خارجه خواستیم که این موضوع را به صورت جدی دنبال کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار