کد خبر: 1061848
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SEa
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴

معاون مشارکت‌های مردمی و معاون اداری و مالی کمیته امداد از آغاز اجرای جشن عاطفه‌ها در سراسر کشور خبر داد.
معاون کمیته امداد درباره پویش ملی عاطفه‌ها گفت: با وجود پویش ملی عاطفه‌ها این امکان وجود دارد که دانش‌آموزان ما نسبت به سال گذشته با حال بهتری در کلاس‌ها شرکت کنند.
علیرضا عسگریان افزود: ما در سال ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ با بیماری کرونا مواجه شدیم و خیلی از دانش‌آموزان نیازمند این بودند که از راه دور در کلاس‌ها شرکت کنند و داشتن یک تبلت یک ضرورت انکار‌ناپذیر حضور در کلاس درس است. دولت و مردم و به خصوص نهاد‌ها و بسیج و کمیته امداد حضرت امام، پویش‌های متعددی تعریف کردند که به این شیوه وسایل مورد نیاز بچه‌ها به دستشان رسید.
عسگریان در ادامه گفت: اگر تبلت به دست این کودکان نرسد، نمی‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند. اگر هم یک سال از تحصیل خود را از دست دهند به منزله این است که کل سال‌های تحصیلی خود را از دست داده‌اند و خواهش ما از مردم این است که کمک‌های مالی خود را به نهاد‌ها و خیریه‌ها دهند تا بتوانیم تبلت و نیاز‌های بچه‌ها را تهیه کنیم.
وی در ادامه افزود: کمیته امداد امام تا به امروز چیزی حدود ۷۰۰ هزار دانش‌آموز را تحت پوشش خود قرار داده و کمک به این کودکان راه‌های ساده‌ای هم دارد. پویش عاطفه‌ها قبل از شروع سال تحصیلی شروع می‌شود تا بتوانیم هنگام شروع سال تحصیلی اقلام مورد نیاز را به دانش‌آموزان تحویل دهیم.
وی درباره تاریخ آغاز پویش عاطفه‌ها گفت: امسال هم از بیستم شهریور ماه شروع شده تا یازدهم مهرماه ادامه خواهد داشت و کمک‌های مؤمنانه و انسان‌دوستانه شما را پذیرا خواهیم‌بود.
عسگریان درباره محل دریافت و تحویل کمک‌های مؤمنانه برای دانش‌آموزان در پویش عاطفه‌ها گفت: امسال مراکز تجمعی نخواهیم داشت، مگر اینکه استان‌ها صلاح بدانند و با درنظر گرفتن شرایط بهداشتی می‌توانند مراکزی را داشته باشند که کمک‌های مردمی را دریافت کنند،، اما مراکز نیکوکاری ما آماده هستند. می‌توانید به دفاتر نیکوکاری کمیته امداد یا دفاتر نیکوکاری مستقر در مساجد مراجعه کنید و کمک‌های مستقیم خود را ارائه دهید.
وی تأکید کرد: در این میان کمک‌های نقدی خیلی حائز اهمیت است. خیلی از هموطنان عزیز ممکن است از طریق کارت راحت باشند که با شماره کارت ۶۰۳۷۷۹۹۷۰۰۰۰۱۹۱۹ می‌توان به راحتی کمک‌ها را پرداخت کرد. با شماره‌گیری کد دستوری #۸۸۸۷* هم پنجره‌ای باز می‌شود که می‌توانید کمک‌های خود را به جشن عاطفه‌ها واریز کنید.
عسگریان گفت: این کمک‌ها فقط برای دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد نیست و همه دانش‌آموزان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. البته یکسری اولویت‌ها را هم در نظر گرفتیم، مثلاً برای کودکان مناطق محروم مرزی که تحت پوشش کمیته امداد هم نیستند و محروم هستند، ولی با تجمیع این کمک‌ها به استان‌ها تحویل داده‌می‌شود و استان‌ها هم به دانش‌آموزان این کمک‌ها را می‌رسانند.
وی افزود: سال گذشته ۲۷۲ میلیارد تومان مردم عزیزمان کمک کردند. در این دو، سه سالی که شرایط اقتصادی و تورم و کرونا وجود دارد کمک‌های مردم بسیار افزایش داشته‌است. ما هفتم مهر ماه هم به‌طور نمادین زنگ عاطفه‌ها را در مدارس به صدا خواهیم در آورد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار