کاهش ۵۰ درصدی بیماران بستری مبتلا به کرونا درمشهد
کد خبر: 1061023
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S1H
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
مدیرمرکز آموزشی وپژوهشی بیمارستان قائم خبرداد
مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از کاهش ۵۰ درصدی بیماران بستری مبتلا به کرونا و افزایش ۷۵ درصدی بهبود یافتگان به نسبت روزهای اوج موج پنجم کرونا خبر داد.

دکتر حسن خداپرست اظهار کرد: میزان پذیرش روزانه بیماران کرونایی در بیمارستان قائم(عج) به ۴۶ نفر رسیده و میزان ترخیصی به ۵۰ نفر رسیده است که در این آمارها شاهد کاهش ۵۰ درصدی میزان پذیرش، افزایش ۷۵ درصدی موارد ترخیصی و بهبودیافته و کاهش ۴۵ درصدی موارد فوتی بوده‌ایم.

مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) افزود: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بخش های مراقبت ویژه ۱۱۲ نفر بوده که به نسبت ۱۲۰ نفر روزهای قبل کاهش یافته، ضمن اینکه تعداد بیمار در انتظار تخت ICU هم کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه همکاری مردم در روزهای اخیر بهتر شده و امیدواریم که تداوم داشته باشد تا در روزهای سرد سال نگرانی‌ها کمتر باشد، خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی ناشی از افزایش میزان همکاری مردم با مدافعان سلامت است.

خداپرست گفت: در بحث تأمین تجهیزات پزشکی در حال حاضر مشکل خاصی نداریم و از زمان راه‌اندازی سی‌تی‌اسکن جدید و همچنین نصب دستگاه‌های اکسیژن‌ساز جدید سطح کمی و کیفی خدماتی که به بیماران کرونایی و غیرکرونایی در بیمارستان قائم(عج) ارائه می‌شود افزایش پیدا کرده و خوشبختانه دغدغه‌های هفته‌های قبل را نداریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی