۲۶۰۰ میلیارد تومان کمک مردمی در سال ۹۹
کد خبر: 1060967
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S0N
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵
سال گذشته مردم در مراکز نیکوکاری بیش از ۲هزارو۶۰۰ میلیارد تومان در همه زمینه‌ها کمک کردند.

سال گذشته مردم در مراکز نیکوکاری بیش از ۲هزارو۶۰۰ میلیارد تومان در همه زمینه‌ها کمک کردند.
معاون مشارکت‌های مردمی و معاون اداری و مالی کمیته امداد با اشاره به بحران زلزله و سیلی که در چند سال گذشته در کشور رخ داد، بیان کرد: کمک‌های مردم در این زمینه حیرت‌آور بود؛ بخشی از این کمک‌ها کمک‌های مادی زیادی بودند، اما کمک معنوی مردم باعث شد افراد از بحران روحی و روانی سریع عبور کنند و احساس جمعی ایجاد شود که این احساس جمعی با اعداد و ارقام قابل مقایسه نیست.
علیرضا عسگریان با اشاره به اینکه دولت جدید و نظام باید به موضوع خیریه و اعمال انسانی خیر و احسان و به ویژه انفاقی که در دین به آن تأکید شده توجه ویژه‌ای داشته باشد، یادآور شد: در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۷۷ هزار حامی داریم و در سال جاری نیز ۷۰ هزار نفر به جمعیت آن‌ها اضافه شد. اکنون حدود ۴۰۰ هزار کودک یتیم و محسنین داریم که حمایت و سرپرستی و تکفل قسمتی از زندگی تمامی این ایتام (۴۰۰ هزار یتیم) به مردم سپرده شده‌است؛ بدین معنا که کلیه ایتام برای اولین بار دارای حامی شده‌اند. این احساس قابل برآورد ریالی نیست.
به گفته وی، مردم در سال گذشته هزارو۵۶۰ میلیارد تومان به یتیمان کمک کردند و همچنین ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار حمایت شکل گرفته‌است.
معاون مشارکت‌های مردمی و معاون اداری و مالی کمیته امداد ادامه داد: اکنون این امکان وجود دارد که تعداد حامیان به ۴ تا ۱۰ میلیون افزایش پیدا کند، اگر ۱۰ میلیون حامی داشته باشیم، آیا محرومی باقی می‌ماند؟ این ظرفیت به صورت بالقوه میان مردم وجود دارد، اما برای فعلیت بخشیدن به این ظرفیت نهفته، دولت‌ها باید دست به کار شوند.
به گفته معاون مشارکت‌های مردمی و معاون اداری و مالی کمیته امداد، سال گذشته مردم در مراکز نیکوکاری بیش از ۲هزارو۶۰۰ میلیارد تومان در همه زمینه‌ها کمک کردند.
عسگریان همچنین اظهار کرد: ما در کمیته امداد بخشی از این مأموریت را می‌توانیم پوشش دهیم، اما حمایت و تکفل ۴۰۰ هزار نفری یتیمان و محسنین بسیار سخت است. در این بخش مردم باید پای کار بیایند و هدایت مردم باید توسط دولت صورت گیرد. در این بخش دولت باید هزینه کند و امکاناتی به خیریه‌ها و خیرین ارائه دهد.
این دو موضوع باعث می‌شود که ما به خود ببالیم و به آینده‌ای روشن امیدوار باشیم که کشور ما با نسبت بسیار بالا وارد حوزه خیر و احسان شده باشد. چرا نگوییم ۳۰ درصد، ۴۰ درصد یا ۵۰ درصد مردم کشور ما وارد حوزه خیر و احسان شدند؟ چرا نباید بگوییم که هر شغلی در کشور ما یک مرکز نیکوکاری دارد؟ اگر این اتفاق صورت گیرد، بسیار بیشتر از مادیات مردم می‌توانند کمک کنند. به گفته معاون مشارکت‌های مردمی و معاون اداری و مالی کمیته امداد، طی سه سال گذشته ۵۰ میلیون پرس غذا توسط مردم میان نیازمندان توزیع شده‌است. همچنین در عید قربان ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار وعده غذایی و یک میلیون بسته غذایی میان نیازمندان
توزیع شد.
عسگریان با اشاره به طرح احسان حسینی نیز گفت: امسال ۳هزارو۳۹۷ آشپزخانه در راستای طرح اطعام و احسان حسینی راه‌اندازی شده است که تاکنون بیش از ۲۱ میلیون پرس غذا و بیش از ۹۷۷ هزار بسته احسان میان نیازمندان توزیع شده‌است.
وی با اشاره به اینکه محرومان عزیزترین مردم و ولی‌نعمتان ما هستند، افزود: مسکن برخی از این افراد نیاز به تعمیر دارد و برخی نیازمند مسکن هستند. بسیاری از این محرومان نیازمند وسایل اولیه زندگی هستند و این‌ها در حوزه خیر و احسان است. بسیاری از محرومان نیازمند خدمات تحصیلی هستند. بسیاری از محرومان نیازمند تجهیزاتی مانند تبلت برای تحصیل هستند که از دوران کرونا عبور کنند و اگر این افراد تبلت و موبایل نداشته باشند، ترک تحصیل می‌کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار