پروژه های بیابان زدایی در اولویت اقدامات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز است
کد خبر: 1060298
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Rpa
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱
مدیرکل منابع طبیعی استان البرز:
مدیرکل منابع طبیعی استان البرز از پروژه های با اعتبارات ملی بیابان زدایی وهمچنین پروژه های مشارکتی بخش خصوصی شهرستان اشتهارد بازدید کرد.

حامد فرضی روند بیابان زایی را ماحصل تغییرات طبیعی و دخالت‌های انسانی دانست وگفت: متأسفانه دخالت‌های آگاهانه و یا ناآگاهانه بشر امروز در کنار عوامل طبیعی یا همان تغییرات اقلیمی روند بیابانزایی را افزایش داده داده است.

وی ضمن بیان اهمیت اجرای پروژه های بیابان‌زدایی گفت: گرد و غبار و ریزگردها از جمله پدیده‌های مخرب و دردسرساز کنونی کشور به شمار می‌رود که بیش از یکی دو دهه است که مشکلات زیادی برای این سرزمین ایجاد کرده است. از ضرر و زیان به سلامت مردم گرفته تا آسیب به محیط زیست و زیرساخت های مواصلاتی و کشاورزی همه و همه ردپایی از ریزگردها را در خود دارد، بنابراین برای توسعه و کاهش آسیب‌ها و از طرفی تحقق شعار سال ۱۴۰۰ باید بیش از گذشته به آن توجه شود.

فرضی هدف از اجرای این پروژه را کنترل فرسایش بادی و ریزگردها، افزایش سرانه پوشش گیاهی مناطق بیابانی، تولید اکسیژن، تلطیف هوا، کمک به تنوع زیستی و بازگشت گیاهان بومی منطقه به اکوسیستم عنوان کرد و افزود: این مسئله اقدامی مؤثر در راستای کنترل ریزگردها است.

وی در ادامه این بازدید، وضعیت اجرای ماده ۲ پلاک های فاقد اجرای مقررات را بررسی نمود و در جریان اقدامات انجام شده در این خصوص قرار گرفت و ضمن بازدید میدانی از پلاکهای قلیچ آباد، علی آباد و خورشید آباد، در راستای رفع موانع موجود در اجرای مقررات پلاکهای مذکور، نکات فنی و قانونی را متذکر شد.

مدير کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرزبا بیان اینکه تمام پلاک های شهرستان باید دارای سند تک برگ شوند، افزود: پلاک های فاقد اجرای مقررات بایستی به سرعت بررسی شوند و انجام کار کارشناسی و اصلاح هندسی کامل پلاکها در سالجاری در دستور کارقرار بگیرد.

در این بازدید که معاونت حمایت و حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان البرز نیز حضور داشت، حامد فرضی با پرسنل اداره منابع طبیعی شهرستان اشتهارد دیدار و گفتگو کرد و از نزدیک جویای نظرات و مشکلات همکاران شهرستان شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار