تقسیم تروریسم به خوب و بد، اصلی‌ترین ظرفیت اشاعه تروریسم
کد خبر: 1060289
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RpR
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰
ستاد حقوق بشر در بیانیه‌ای تأکید کرد

ستاد حقوق بشر ایران همزمان با سالروز ترور شهیدان رجایی و باهنر، با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز مبارزه با تروریسم خواستار مقابله جهانی با نقض فاحش حق حیات و اتخاذ تدابیر جدی و پیشگیرانه با این پدیده شوم شد.
به گزارش میزان در بخشی از این بیانیه آمده است: تروریسم پدیده‌ای است بسیار پرهزینه که به دلیل حمایت برخی از کشور‌های غربیِ مدعی حقوق بشر و اعمال نفوذ آن‌ها در مدیریت سازمان‌های مسئول بین‌المللی، در اقصی نقاط جهان افزایش یافته است.
این بیانیه اضافه کرده است: دقیقاً با همین منطق است که ملت ایران به دلیل مجاهدت در سقوط رژیم غیردموکراتیک و وابسته قبلی و برپایی حکومت اسلامی در سال ۱۳۵۷ با خمیر مایه استقلال طلبی و آزادی‌خواهی مورد غضب استعمارگران قرار گرفته و از اولین ماه‌های حیات خود به یکی از قربانیان اقدامات گسترده تروریستی خصوصاً توسط رژیم‌های امریکا، انگلیس، فرانسه و اسرائیل تبدیل گردیده است. اقدامات سبعانه‌ای که در اشکال مختلف از جمله ترور دانشمندان هسته‌ای ایران و ترور ناجوانمردانه بزرگ‌ترین مدافع حقوق بشر ملت ایران و ملت‌های منطقه و مبارز واقعی با تروریست در تمامی اشکال آن یعنی شهید سپهبد قاسم سلیمانی شاهد نقطه اوج آن می‌باشیم. ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن یادآوری کشور ایران به‌عنوان قربانی اصلی تروریسم در جهان و گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای ترور به ویژه شهید رجایی و شهید باهنر رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر محبوب ایران در سال ۱۳۶۰، اعلام کرده است:
۱. حمایت‌ها و پشتیبانی‌های سیستماتیک رژیم امریکا و دولت‌های غربی از تروریست‌ها و جریان‌های وابسته به آن در جهان، ترجمان ادعای دروغ آن‌ها در مبارزه با پدیده تروریسم و استفاده ابزاری از این ظرفیت در پیشبرد اهداف استعمارگرانه آنهاست.
۲. سکوت و انفعال در برابر ترور در هر نقطه جهان و تقسیم تروریسم به خوب و بد، اصلی‌ترین ظرفیت اشاعه تروریسم در اقصی نقاط جهان بوده و هیچ دولت و ملتی از تبعات سوء آن در امان نخواهد بود.
۳. دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی که در برابر فجیع‌ترین عملیات‌های تروریستی در ایران عامداً سکوت اختیار کرده و در طول ۴۲ سال گذشته چشم خود را بر ترور ده‌ها هزار نفر انسان بی‌گناه در ایران بسته و بعضاً با اعطای مصونیت، تابعیت و حقوق شهروندی به تروریست‌ها، خاک کشور خود را به پایگاه امنی برای آن‌ها مبدل نموده‌اند، بانیان اصلی اشاعه تروریسم در جهان بوده و مسئولیت بین‌المللی ناشی از هر گونه فعل و یا ترک فعل آن‌ها در این رابطه قطعی بوده و هرگز مشمول مرور زمان نخواهد شد.
۴. نقض حقوق اساسی و بنیادین ملت‌ها به واسطه ترور از جمله نقض فاحش حق حیات، ایجاب می‌کند تا سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری، ضمن اتخاذ تدابیر جدی و پیشگیرانه و مقابله مؤثر با ترور در همه ابعاد آن نهایتاً نقش مؤثری در تقویت صلح و امنیت بین المللی در جهان ایفا کنند.
۵. هجمه رژیم‌های حامی تروریسم علیه جریان‌های مقاومت مردمی و شناسایی مزورانه آن‌ها به عنوان گروه‌های تروریستی در عصر دسترسی به اطلاعات ادبیاتی نخ نما، پرهزینه و فاقد ارزش است.
۶. امروز سکوت، انفعال و در اختیار قرار دادن امکانات و تریبون‌های بین‌المللی به تروریست‌ها، علاوه بر مسئولیت دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی به دلیل مساعدت آن‌ها در اشاعه فرهنگ ترور و وحشت خود به یکی از اصلی‌ترین عوامل تهدید صلح و امنیت بین‌المللی در سراسر جهان تبدیل شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار