ممنوعیت ورود به شهر‌های قرمز و نارنجی
کد خبر: 1059995
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Rkh
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا تأکید کرد که در حال حاضر ورود خودرو‌ها با پلاک غیربومی به شهر‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی ممنوع است و متخلفان به ترتیب یک‌میلیون‌تومان برای شهر‌های قرمز و ۵۰۰‌هزارتومان برای شهر‌های نارنجی جریمه می‌شوند. سرهنگ جهانی گفت که تمامی تردد‌ها با استفاده از دوربین‌های نظارتی کنترل می‌شود.
سرهنگ عین‌الله جهانی توضیح داد: برابر تصمیم ستادملی مقابله با کرونا از تاریخ ۲۴‌مردادماه، طرح منع تردد سراسری در جاده‌های کشور به مرحله اجرا درآمد که این طرح تا ساعت‌۲۴ روز جمعه، پنجم شهریور ماه ادامه داشت. در این مدت پلیس اجازه طی کردن ادامه مسیر را به خودرو‌های غیرمجاز نداد و با توجه به اینکه ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا تا پنجم شهریور‌ماه بود، در این مدت مأموران پلیس در بیش از ۳۷۰‌نقطه از نقاط ورودی و خروجی جاده‌های بین استانی مستقر بود و با ایجاد موانعی مانند نیوجرسی و نرده از ادامه سفر خودرو‌های غیرمجاز جلوگیری کرده و آن‌ها را به مبدأ باز می‌گرداند.
سرهنگ جهانی با اشاره به پایان زمان اجرای طرح منع تردد سراسری گفت: با پایان این زمان، دوباره اجرای محدودیت‌ها به حالت قبل بازگشت و بر این اساس گرچه دیگر مأموران حضور فیزیکی در جاده‌ها نداشته و ارتباط بین استانی جاده‌ها مسدود نشده، اما همچنان ممنوعیت‌های تردد در شهر‌های قرمز و نارنجی کرونایی وجود دارد.
وی ادامه داد: ورود خودرو‌ها با پلاک غیربومی به شهر‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی ممنوع است و متخلفان به ترتیب یک‌میلیون‌تومان برای شهر‌های قرمز و نیم‌میلیون تومان برای شهر‌های نارنجی جریمه می‌شوند. همچنین خروج خودرو‌های با پلاک بومی از شهر‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی نیز مشمول همین جرائم خواهد شد. سرهنگ جهانی با بیان اینکه تمامی تردد‌ها به شکل سیستمی و با استفاده از دوربین‌های نظارتی کنترل می‌شود، گفت: گرچه از استقرار فیزیکی مأموران کاسته شده، اما اعمال قانون تردد‌های غیرمجاز همچنان ادامه دارد و رانندگان نباید تصور کنند که محدودیت‌های تردد به طور کامل لغو شده است، بلکه برابر آنچه که گفته شد، این محدودیت‌ها در شهر‌های قرمز و نارنجی کرونایی همچنان ادامه دارد. جهانی با بیان اینکه وضعیت شهر‌ها از طریق وزارت بهداشت اعلام می‌شود، گفت: برابر آخرین آمار‌ها در حال حاضر ۳۰۶‌شهر در وضعیت قرمز، ۱۱۰‌شهر در وضعیت نارنجی و ۳۲‌شهر در وضعیت زرد هستند.
سرهنگ جهانی همچنین گفت که تغییری در منع تردد شبانه از ساعت‌۲۲ تا سه‌بامداد نیز ایجاد نشده و همچنان خودرو‌های غیرمجازی که در این ساعات تردد کنند، مشمول جریمه ۲۰۰‌هزار تومانی خواهند شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار