چرا برخی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند؟
کد خبر: 1059276
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RZ6
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
جامعه شناس در مورد اینکه چرا برخی از مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند؟ توضیحاتی داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: امیر محمود حریرچی جامعه شناس، در پاسخ به این سوال که چرا برخی از افراد فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند؟ گفت: متاسفانه یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود افراد پروتکل‌های بهداشتی مانند ماسک زدن، فاصله فیزیکی را رعایت نکنند عدم احساس مسئولیت اجتماعی می‌باشد. اگر افراد جامعه به این موضوع باور داشته باشند که در قبال سلامتی خود و تمای افراد جامعه مسئول هستند و سرنوشت تک تک انسان‌ها در این روز‌ها بیشتر از قبل به هم گره خورده و ممکن است به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط فرد، خانواده‌ای عزیزی را ازدست بدهد و یا متحمل هزینه‌های مالی و روانی سنگینی شود این احساس مسئولیت اجتماعی می‌تواند منجر به رعایت دقیق‌تر و کامل‌تر پروتکل‌های بهداشتی می‌شد.

وی افزود: یکی از مشکلات اصلی عادی پنداری بیماری کرونا است، گذشت زمان در اپیدیمی کرونا باعث شده است که مردم نسبت به بیماری کرونا بی تفاوت شوند.

این جامعه شناس گفت: بی توجهی هر شخصی و با هر دلیلی تبعاتی مضر برای کل جامعه خواهد داشت و حتی احتمال گرفتاری و ابتلای افزون بیشتر مردم را در ماه‌های آینده در پی خواهد داشت که این موضوع می‌تواند باعث شود پیک ششم کرونا به زودی رخ دهد.

حریرچی ادامه داد: متاسفانه برخی از مردم در جامعه بیماری کرونا را شوخی گرفتند کگه این موضوع می‌تواند به بسیاری از مردم آسیب بزند و این پدیده به نوعی خشونت اجتماعی است.

وی گفت: بحث واکسیناسیون می‌تواند کمک شایانی به از بین بردن نا امیدی در جامعه کند؛ همچنین رسانه‌ها در آگاهی بخشی می‌توانند کمک خوبی کنند تا شاهد کمتر شدن خشونت اجتماعی باشیم.
منبع: ميزان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار