گفتمان های انقلابی لازمه رفع مشکلات جامعه است
کد خبر: 1059131
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RWl
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۵
نماینده ولی فقیه در لرستان:
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در جامعه گفت: برای حل این مشکلات چاره ای جز گفت ‌وگو و تعامل نیروهای انقلابی نداریم.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی، شب گذشته، در اجتماع بزرگ نیروهای مؤمن و انقلابی استان لرستان که به مناسبت شهادت حضرت زین العابدین (ع ) در فضای باز مصلی الغدیر شهر خرم‌آباد برگزار شد، با تسلیت ایام محرم و شهادت امام سجاد (ع) گفت: اینگونه اجتماعات باید زمینه ساز نشست‌هایی شود که احزاب، جوانان و گروه‌های انقلابی با یکدیگر گفت‌وگو کنند و از فرصت‌هایی که برای جبهه انقلاب ایجاد شده نهایت بهره‌برداری را ببریم.

نماینده ولی  فقیه در لرستان عنوان کرد: سال‌های گذشته مقام معظم رهبری سرفصلی را عنوان کردند و از اهل اندیشه و سخنان خواستند این سر فصل را با محور اینکه چه می‌شود نجیب‌ترین انسان‌های زمان عصر خودشان که همان یادگاران رسول گرامی اسلام در بند و اسیر پلیدترین چهره‌های تاریخ شوند و همچنین چه اتفاقاتی در سطوح درونی جامعه رخ می‌دهد که امام حسین (ع) ۵۰ سال پس از رحلت پیامبر(ص) به قتلگاه می‌رود گفت‌وگو کنند.

وی با بیان اینکه جامعه به دو دسته خواص و عوام تقسیم می‌شوند، افزود: خواص کسانی هستند که اهل اندیشه، تفکر و تجزیه و تحلیل هستند ولی عوام نگاه می‌کنند خواص چه کاری می‌کنند که دنبال رو آنها شوند البته خواص نیز دو گروه هستند یک گروه به دنبال تجزیه و تحلیل منافع باندی و جناحی خودشان هستند ولی گروه دیگر به دنبال حاکمیت دین خدا هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت:  گروهی از خواص که به دنبال حاکمیت دین خدا هستند نیز در درون خودشان به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ عده‌ای می‌گویند ما  به دنبال تحقق عدالت اجتماعی، ریشه کن کردن فقر و جهالت و از بین بردن رانت و تبعیض هستیم البته گروهی از این دسته خواص  اینگونه حرف‌ها را می‌زنند تا وقتی که با منافعشان تضادی نداشته و جان و مالشان به خطر نیفتاده  ولی گروه دیگر افرادی هستند که  تحت هر شرایطی محکم و پابرجا ایستاده‌اند.

وی تصریح کرد: وقتی عوام از خواص منحرف تبعیت کنند نتیجه آن به قتلگاه رفتن امام حسین(ع) می‌شود و مسلم بن عقیل در کوفه تنها می‌ماند در همین راستا با توجه به هشدار مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته اینگونه حوادث برای ما درس عبرت است و باید به محرم و عاشورا علاوه برتوجه به  مصیبت‌های این ایام و حماسه‌های امام حسین(ع)، اهل بیت (ع) و اصحاب ایشان باید توجه کرد که چه چیزی سبب این حادثه شده و اجازه ندهیم جامعه امروز ما به همان مسیری برود که حادثه کربلا اتفاق بیفتد در همین راستا نیازمند وحدت و همدلی هستیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان  خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی جامعه از لحاظ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و وجود مناطق آسیب پذیر و آسیب‌های اجتماعی نیازمند به اتحاد و گفتمان انقلابی  داریم، زیرا این انقلاب وقتی به سر منزل مقصود می‌رسد، عدالت اجتماعی تحقق پیدا خواهد کرد، ارزش‌های اسلامی حاکم و اقتدار و عزت بین المللی  ایجاد می‌شود که اتحاد و همدلی بین نیروهای انقلابی ایجاد شود و بتوانند با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

وی با بیان اینکه امروز چاره‌ای جز گفت ‌وگو و تعامل نیروهای انقلابی نداریم، اظهار داشت: نیروهای انقلابی باید با یکدیگر گفت‌وگو کنند و تلخ زبانی  نداشته باشند زیرا هیچ چاره‌ای برای عبور از موانع و مشکلات فعلی جامعه و رسیدن به فضیلت‌ها و ارزش‌ها نداریم،  ولی متاسفانه اینگونه گفت‌وگوها در جامعه کمتر دیده می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: باید در استان در میان خواصی که همه کلامشان ولایت و رهبری است گفت‌وگو باشد که در مقابل یکدیگر قرار نگیرند، رو در رو گفت‌و گو نکردن و در فضای مجازی گفت‌وگو کردن از جمله عواملی است که سبب بر هم زدن وحدت میان نیروهای انقلابی می‌شود.

وی عنوان کرد: چنانچه روحیه مطالبه گری درست توسط افراد انقلابی، پای کار و ؤومن در استان حاکم نباشد نمی‌توان از مسؤولان استانی و کشوری مطالبه گری کرد و شاهد وضعیت موجود استان هستیم.

امام جمعه خرم اباد بیان کرد: اگر کاری کنیم که نتوانیم از پیچ و خم‌ها، فراز و نشیب‌های در مسیر همچون رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس عبور کنیم مسؤول هستیم و در مقابل خداوند تبارک و تعالی پاسخگو باشیم، بر همین اساس ما می‌توانیم نسبت به یکدیگر انتقاد و نظرات متفاوت داشته باشیم ولی  باید در فضایی آرام و رو در رو با یکدیگر گفت‌وگو کنیم.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار