حمایت رهبری از دولت، منوط به انجام وظایف است
کد خبر: 1057729
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RA9
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۸

هم‌اکنون کشور با مشکلات جدی مواجه است، اما اگر از ظرفیت‌ها و استعداد‌ها درست استفاده شود، می‌توان بر مشکلات غلبه پیدا کرد.
سیدمحمد حسینی، فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با آنا، با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: امروز (دیروز) مراسم به خوبی برگزار شد و تعابیر بلندی که رهبری در مورد حجت‌الاسلام رئیسی به کار بردند، پشتوانه قوی برای دولت سیزدهم است، برای مثال عالم فرزانه، کارآزموده، شخصیت مردمی و دارای سوابق درخشان مدیریت، تعابیر ذی‌قیمتی است که برای حجت‌الاسلام رئیسی به کار برده شد.
وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: تاکنون ۱۳بار مراسم تنفیذ برگزار شده است و بر اساس قانون اساسی، رأی ملت توسط رهبری تنفیذ و منتخب مردم به ریاست جمهوری منصوب می‌شود.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه کشور نیازمند خدمت در همه عرصه‌هاست، افزود: جمهوری اسلامی ایران نیاز به مدیریت باکفایت و جهادی و انقلابی دارد و امیدواریم سیدابراهیم رئیسی با این اعتمادی که رهبری به وی دارند، بتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد.
حسینی با بیان اینکه چند نکته کلیدی که در بیانات رهبری بود، گفت: حجت‌الاسلام رئیسی باید دولت مردمی به معنای واقعی تشکیل بدهد و با توده‌های مردم در ارتباط باشد، وی باید از نظرات نخبگان و صاحبنظران در اداره کشور بهره بگیرد و اتحاد مردم را حفظ کند.
وی با بیان اینکه از ظرفیت‌های کشور باید به نحو مطلوب استفاده شود، اظهار کرد: هم‌اکنون کشور با مشکلات جدی مواجه است، اما اگر از ظرفیت‌ها و استعداد‌ها درست استفاده شود، می‌توان بر مشکلات غلبه پیدا کرد.
وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دولت باید هر چه سریع‌تر تشکیل شود تا کار‌ها سامان پیدا کند و هر حرکت اقتصادی هم که می‌خواهد صورت بگیرد با برنامه باشد، اظهار کرد: ما سیاست‌های کلی و برنامه‌های توسعه پنج‌ساله در کشور داریم و این اسناد بالادستی باید مدنظر باشد تا هر حرکتی که دولت انجام می‌دهد، بخشی از آن برنامه کلی را کامل کند، البته رهبر انقلاب به مردم هم توصیه کردند توقع نداشته باشند مشکلات در کوتاه‌مدت از سر راه برداشته شود و برای حل آن نیاز به زمان است.
حسینی با بیان اینکه امیدواریم بیانات امروز (دیروز) را دولتمردان آینده مدنظر داشته باشند و بتوانند این منویات را اجرایی کنند، گفت: حجت‌الاسلام رئیسی هم نکاتی را مطرح کردند که رأی مردم به معنای تحول‌خواهی، عدالت‌خواهی، مبارزه با فساد و فقر و تبعیض است که امیدوارم در برنامه‌هایی که وی اعلام کرد، بتواند با یک دولت منسجم کار‌ها را پیش ببرد.
وی افزود: از زمانی که بنی‌صدر به عنوان اولین رئیس‌جمهور انتخاب شد، امام (ره) به دلیل احترام به رأی مردم از وی حمایت کردند ولی در همان زمان تذکر دادند که این حمایت منوط به این است که بنی‌صدر در صراط مستقیم حرکت کند، مضمون کلامشان این بود که به ارزش‌ها و اصول انقلاب پایبند باشد. این تأیید و حمایتی که امام (ره) انجام می‌دادند و رهبری از دولت‌ها انجام می‌دهند، مشروط بر این است که دولت‌ها به خوبی به وظیفه خود عمل کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار