بازار بین المللی گل و گیاه ارغوان برای دسترسی صادرکنندگان گل و گیاه
کد خبر: 1057231
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004R27
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان:
محمد مجیری گفت: بازار بین المللی گل و گیاه اصفهان تحت عنوان «بازار ارغوان» در 14 و نیم هکتار مساحت با موقعیت جغرافیایی نزدیک به فرودگاه بین المللی افتتاح می شود.

به گزارش رویا مردانی خبرنگار جوان انلاین مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان  با اشاره به بهره برداری از بازار گل و گیاه ارغوان اظهار کرد: این بازار در کنار بازار گل و گیاه همدانیان البته با امکانات بیشتر فعالیت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت تولیدات گلخانه ‌ای کشور زیاد است اما محل برای عرضه و فروش گل کم است، اضافه کرد: بازار گل و گیاه همدانیان نیاز به گسترش فضا داشت به همین دلیل فضایی بالغ بر ۱۴.۵ هکتار در شرق اصفهان ابتدای خیابان رضوان برای این کار در نظر گرفته شده است.

 مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: از آنجائیکه این بازار از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی فرودگاه شهید بهشتی با امکاناتی مانند کارگو ترمینال قرار دارد، می تواند تسهیل گر صادرات گل و گیاه از مبدا اصفهان به مقاصد مختلف در جهان باشد.

وی افزود: این بازار دارای بخش هایی همچون سالن سرشاخه با مساحت شش هزار و 400 متر، سالن نهاده های کشاورزی در دو هزار و 500 متر و بخش تاسیسات و محوطه سازی و روشنایی است که در مجموع با 75 میلیارد تومان اعتبار احداث شده است.

مجیری بیان کرد: همچنین عملیات عمرانی سالن باغ و باغچه و گل های آپارتمانی در 10 هزار متر و سالن ماهیان زینتی آغاز خواهد شد. برای این بخش از پروژه نیز 104 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان گفت: در مجموع برای این پروژه در حدود 1800 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار