کاهش مرگ موتورسواران با طرح موتوریار
کد خبر: 1056809
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QvJ
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت اعلام کرد که با اجرای طرح موتوریار شاهد کاهش ۲‌درصدی تعداد جانباختگان تصادفات موتورسیکلت در تهران بوده‌ایم.
سرهنگ علی همه خانی با اشاره به اینکه آمار و ارقام بالای تصادفات موتورسواران پلیس را به این سمت برد که با اجرای طرح موتوریار از میزان تصادفات و جراحات این قشر کاسته شود، گفت: موتورسیکلت علاوه بر کشور ما در تمام دنیا به عنوان وسیله‌ای راحت برای حمل و نقل و همچنین ارتزاق و کسب روزی استفاده می‌شود.
سرهنگ همه‌خانی با اشاره به اینکه موتورسیکلت بیشترین آسیب را در بین کاربران ترافیک به خود اختصاص داده‌است، افزود: با توجه به آمار و ارقام حوادث موتورسواران و با توجه به اینکه یک سری قوانین مانند توقیف موتورسیکلت از قبل وجود داشت پلیس راهور تهران بزرگ در یک اقدام ابتکاری به سمتی آمد که از مجازات‌های جایگزین استفاده کند به این صورت که با همکاری مقامات قضایی و شرکت‌های بیمه طرح موتوریار اجرا شد و موتوریاران بیمه شدند تا مشکلی برای آن‌ها به‌وجود نیاید، همچنین با همکاری دستگاه‌های مربوطه مجازات‌های جایگزین برای موتورسواران متخلف اجرا شد.
وی گفت: در طرح موتوریار بازآموزی قوانین وجود دارد و راکب متخلف ابتدا توسط مسئول آموزش در محل آموزش دیده و در ادامه با یک پوشش مناسب با در دست داشتن راکت به عنوان موتوریار در کنار پلیس قرار گرفته و خود وی که مرتکب تخلف شده به همنوعان خود و دیگر موتورسواران نیز همان آموزش‌ها را ارائه می‌دهد.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت گفت: پلیس انتخاب دیگری نیز برای موتور سوار گذاشته است که هم می‌تواند موتور را به پارکینگ و جریمه دلالت داده و هم می‌تواند طرح موتوریار و در کنار پلیس قرار گرفتن را انتخاب کند که قطعاً موتورسواران طرح موتوریار را انتخاب کرده و به عنوان موتوریار در کنار پلیس قرار خواهند گرفت که این همان استقبال از این طرح است.
سرهنگ همه خانی ادامه داد: سال گذشته ۵۰‌درصد تصادفات منجر به فوت در شهر تهران به موتورسیکلت‌سواران باز می‌گشت که این آمار باعث شد که پلیس این طرح را اجرا کند که به لطف خدا و اجرای طرح موتوریار در سال جاری نسبت به سال گذشته، شاهد کاهش ۲‌درصدی جانباختگان حوادث موتوری و در اصل کاهش چهارنفری فوت‌شدگان موتورسیکلت در شهر تهران بوده‌ایم.
وی گفت: پلیس به موتورسواران توصیه می‌کند که در بزرگراه‌ها حرکت و تردد نداشته باشند؛ چراکه ۴۲‌درصد تصادفات فوتی در شهر تهران در بزرگراه‌ها رخ می‌دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار