نیازمند استفاده از ظرفیت‎‌های بخش خصوصی هستیم
کد خبر: 1056705
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qtd
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی در بازدید از فعالیت‌های جهاددانشگاهی مشهد:
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در بازدید از فعالیت‌های جهاددانشگاهی خراسان رضوی، گفت: نیازمند استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی هستیم.

دکتر رضا صابری تولایی در بازدید از مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد و دیگر بخش‌های سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، اظهار داشت: تاکید ما بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه رشته‌هاست که این توسعه نیز با توجه به نیاز بازار کار استان انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه استان خراسان رضوی رتبه اول را در بحث برون سپاری در کشور دارد، گفت: با رویکرد بهره گیری از پتانسیل سایر دستگاه‌ها  به سمت توسعه برون سپاری حرکت می‌کنیم؛ سیاست ما این است که متناسب با ظرفیت و نیاز استان رشته‌ها را تعریف کنیم و جذب هنرجو نیز در همین راستا انجام می‌شود.

دکتر تولایی گفت: اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برای همکاری در بحث برون سپاری و انعقاد تفاهم نامه در حوزه‌های علمی و فرهنگی با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی استان، اعلام آمادگی می‌کند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه بر اهمیت شاخه کار و دانش اشاره کرد و گفت: امروز آموزش‌ها در حوزه مهارت نظام‎مند شده است و تردیدی نیست که زمینه کارآفرینی برای هنرجو در این شاخه مهیاست.

وی به فلسفه تشکیل بسیاری از رشته‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای اشاره و تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ رشته کار و دانش و فنی‌ و حرفه‌ای در کشور داریم که ۱۴۰ رشته متعلق به شاخه کار و دانش و ۴۱ رشته در بحث فنی و حرفه‌ای است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی