مقاومت فلسطین: شمشیر نبرد را غلاف نکرده‌ایم
کد خبر: 1056137
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QkT
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
در واکنش به یورش مجدد صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی
نظامیان رژیم صهیونیستی دیروز بار دیگر به صحن‌های مسجدالاقصی یورش برده و نمازگزاران فلسطینی را مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ اقدامی که گفته می‌شود نخست‌وزیر جدید این رژیم عامل تحریک آن بوده است. گروه‌های مقاومت هم در واکنش به این جنایات با یادآوری نبرد «شمشیر قدس» برای عبرت صهیونیست‌ها، هشدار دادند که هنوز شمشیر نبرد را غلاف نکرده‌اند و آماده مقابله با اشغالگران هستند.

سرویس بین‌الملل جوان آنلاین: نظامیان رژیم صهیونیستی دیروز بار دیگر به صحن‌های مسجدالاقصی یورش برده و نمازگزاران فلسطینی را مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ اقدامی که گفته می‌شود نخست‌وزیر جدید این رژیم عامل تحریک آن بوده است. گروه‌های مقاومت هم در واکنش به این جنایات با یادآوری نبرد «شمشیر قدس» برای عبرت صهیونیست‌ها، هشدار دادند که هنوز شمشیر نبرد را غلاف نکرده‌اند و آماده مقابله با اشغالگران هستند.

در شرایطی که فلسطینی‌ها همواره نسبت به هرگونه تعرض به مسجدالاقصی به صهیونیست‌ها هشدار می‌دهند، مقامات جدید این رژیم بدون توجه به عواقب آن، هشدار‌های فلسطینی‌ها را جدی نمی‌گیرند. شمار زیادی از نظامیان رژیم صهیونیستی روز یک شنبه در میان فریاد‌های الله‌اکبر نمازگزاران فلسطینی وارد صحن‌های مسجدالاقصی شدند و شروع به ضرب و شتم حاضران در این مکان مقدس کردند. نمازگزاران فلسطینی حاضر در صحن‌های مسجدالاقصی نیز شعار الله‌اکبر و حمایت از مسجدالاقصی سر دادند. بنابر گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، نظامیان صهیونیست، نمازگزاران فلسطینی و حاضران در مسجدالاقصی را وادار به تخلیه این مسجد مقدس کردند تا زمینه را برای ورود غیرقانونی شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی فراهم کنند. نظامیان رژیم صهیونیستی شنبه شب نیز به جوانانی که در نزدیکی باب‌العامود واقع در قدس اشغالی سعی داشتند با راهپیمایی تحریک‌آمیز شهرک‌نشینان مقابله کنند، حمله کردند. به گزارش خبرگزاری شهاب، شاهدان عینی گفتند که نیرو‌های اشغالگر شماری از جوانان را مورد ضرب و شتم قرار داده و تعدادی از آن‌ها را بازداشت و با زور جوانان فلسطینی را وادار به ترک باب‌العامود کردند. نیرو‌های اشغالگر قدس همچنین موانعی آهنی در منطقه باب‌العامود واقع در بخش قدیمی قدس قرار داده‌اند تا به این ترتیب از ورود غیرقانونی شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی حمایت به عمل آورند. نظامیان صهیونیست همچنین منطقه باب‌العامود، باب‌الساهره و المصراره را به منظور فراهم کردن زمینه یورش شهرک‌نشینان صهیونیست بسته‌اند. پلیس رژیم صهیونیستی همچنین با یورش به مصلای «القبلی» در مسجدالاقصی تخریب‌های زیادی در این مکان به جا گذاشت. شیخ «عکرمه صبری» خطیب مسجدالاقصی نیز در واکنش گفت، رژیم صهیونیستی دنبال تسلط کامل بر مسجدالاقصی و مناطق اطراف آن است.
موضع تحریک کننده بنت
«نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از شهرک‌نشینان خواسته همچنان به یورش به مسجدالاقصی ادامه دهند.» به گزارش خبرگزاری فلسطینی سما، دفتر نفتالی بنت در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی در جلسه‌ای با وزیر امنیت داخلی و کمیسر پلیس اسرائیل اوضاع قدس را بررسی کرده است. در این بیانیه آمده است که نفتالی بنت پس از این جلسه دستور داده است که تعرض شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی به شکل منظم ادامه داشته باشد.
بنت که به تازگی سمت نخست‌وزیری اسرائیل را به دست گرفته است، تلاش می‌کند با تعرض به مسجدالاقصی و حملات هوایی پراکنده به نوار غزه، توانایی گروه‌های مقاومت را محک بزند. اما رهبران مقاومت هشدار داده‌اند که اگر صهیونیست‌ها دست از پا خطا کنند، تل‌آویو و سراسر سرزمین‌های اشغالی را موشکباران خواهند کرد. گروه‌های مقاومت غزه از مردم کرانه باختری خواسته‌اند انتفاضه جدید علیه جنایات اسرائیل در قدس به راه بیندازند و اعلام کرده‌اند که در کنار مردم کرانه باختری خواهند ایستاد.
واکنش مقاومت
فلسطینی‌ها در واکنش به تحرکات اسرائیلی‌ها در مسجدالاقصی اعلام کردند که مقاومت آماده مقابله است و رژیم صهیونیستی باید از نبرد «شمشیر قدس» درس بگیرد. به گزارش شبکه المیادین، محمد حماده، سخنگوی جنبش حماس خواستار خیزش ملت فلسطین به سمت قدس، حضور در محوطه‌های مسجدالاقصی و نگهبانی در بخش قدیمی شهر قدس و اعتکاف در داخل این مسجد در آستانه عید سعید قربان شد. حماده خاطرنشان کرد: «ر‌ها کردن عنان و افسار شهرک‌نشینان اشغالگر، بیانگر سلطه‌گری و سیطره آن‌ها بر این مسجد نیست، بلکه نشان‌دهنده عجز و نقص اشغالگران به ویژه پس از رویارویی ملت فلسطین در قدس، کرانه باختری و غزه است.»
طارق سلمی، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز تأکید کرد: «آنچه اکنون در مسجدالاقصی رخ می‌دهد، به مثابه تروریسم و تجاوزی است که همه اعراب و مسلمانان جهان را هدف قرار می‌دهد.» طارق سلمی همچنین تصریح کرد: «در زمانی که دشمن صهیونیست با تعرض به یکی از مقدس‌ترین مقدسات مسلمانان، اهداف خصمانه خود را نشان می‌دهد، حکام برخی کشور‌های عربی بر عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی پافشاری می‌کنند.» به گزارش پایگاه خبری العهد، جبهه خلق برای آزادی فلسطین هم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «از همه فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری رود اردن و داخل سرزمین‌های اشغالی سال ۱۹۴۸ می‌خواهیم برای مقابله با یورش‌های شهرک‌نشینان به مسجد‌الاقصی، به سمت شهر قدس حرکت کنند و در داخل این شهر به ویژه در شهرک قدیمی آن و در اطراف مسجدالاقصی جمع شوند.» جنبش «المجاهدین» فلسطین هم اتفاقات دیروز در مسجدالاقصی را جنایتی صهیونیستی خواند و رژیم صهیونیستی را مسئول نتایج آن خواند. این جنبش اعلام کرد: «شمشیری که مقاومت در دفاع از حقوق ملت فلسطین و مقدسات آن بیرون کشیده، غلاف نمی‌شود و نبرد دفاع از مقدسات همچنان ادامه دار..»
در نبرد اخیر بین غزه و اسرائیل که ۱۲ روز طول کشید، گروه‌های مقاومت بیش از ۴ هزار موشک به سمت اراضی اشغالی شلیک کردند و بسیاری از مناطق صهیونیست‌نشین را مورد هدف قرار دادند و همین مسئله مقامات تل‌آویو را وادار کرد به آتش‌بس زودهنگام تن دهند. توانمندی مقاومت غزه در موشکباران مناطق جدید صهیونیست‌نشین نگرانی مقامات تل‌آویو را به دنبال داشته است و آن‌ها تلاش می‌کنند تا توانمندی موشکی حماس و دیگر گروه‌های مقاومت را نابود کنند که در این مسیر راه به جایی نبرده‌اند. فرماندهان مقاومت در جنگ اخیر اعلام کردند که به حدی موشک در اختیار دارند که می‌توانند به مدت شش ماه بی‌وقفه به جنگ با اسرائیل ادامه دهند. اسرائیلی‌ها در هفته‌های اخیر از طریق میانجیگران منطقه‌ای تلاش کرده‌اند در ازای کمک‌های دارویی و غذایی به غزه، حماس را خلع سلاح کنند، اما رهبران فلسطینی همواره گفته‌اند که سلاح مقاومت خط قرمز است و مقاومت مسلحانه تنها راه آزادی فلسطین از دست اشغالگران است. فلسطینی‌ها در جنگ ۱۲ روزه بازدارندگی در مقابل رژیم صهیونیستی ایجاد کردند و با رونمایی از موشک‌ها و پهپاد‌های جدید خود نشان دادند که می‌توانند روند تحولات را به نفع خود تغییر دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار