شکایت مجلس از رئیس بانک مرکزی و ۲ وزیر
کد خبر: 1055960
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qhc
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۵

تعدادی از نمایندگان از وزرای جهاد کشاورزی، صمت و رئیس بانک مرکزی به دلیل عدم اجرای قوانین برای تأمین خوراک دام به قوه قضائیه شکایت کردند.
علیرضا نظری، نماینده خمین در گفتگو با مهر با اشاره به مشکلات دامداران در تأمین خوراک دام گفت: صنعت دامپروری به طور مستقیم با سفره مردم در ارتباط است و هرگونه آسیب به این صنعت، باعث افزایش هزینه‌های خانواده‌ها می‌شود. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: دامداران به علت عدم توانمندی مالی جهت تأمین آذوقه، دام‌های مولد و صغیر خود را به کشتارگاه می‌برند. این روند در آینده‌ای نه چندان دور موجب افزایش بی‌رویه قیمت گوشت و محصولات لبنی می‌شود و در صورت عدم مدیریت صحیح، کشور را از مسیر خودکفایی به مسیر واردات هدایت می‌کند.
وی با اشاره به مکاتبات متعدد مجلس با دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات دامداران اظهار داشت: دامداران کشور نیازمند حمایت جدی دولت می‌باشند، اما متأسفانه شرایط نشانگر آن است که توجه جدی به مطالبات و مشکلات این صنعت وجود ندارد.
نظری ناکارآمدی مدیران در وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و بانک مرکزی را عامل معضلات عظیم دامداران و نابودی زندگی و کسب و کار آن‌ها خواند و گفت: تعدادی از نمایندگان طبق ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس بانک مرکزی به قوه قضائیه شکایت کردند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد جزئیات این شکایت گفت: نمایندگان در مورد نقض و اجرای ناقص، قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی، قانون نظام جامع دامپروری کشور، قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی، قانون اصلاح قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی در مورد قیمت گذاری، تأمین نهاده‌های دامی، عدم حمایت از دامداران، از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس بانک مرکزی به قوه قضائیه شکایت کرده‌اند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار