تغییر ساعات کار ادارات شمال اردبیل برای مدیریت مصرف برق
کد خبر: 1055068
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QTE
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل:
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: در راستای مدیریت مصرف برق و کاهش میزان استفاده از بارهای سرمایشی در استان اردبیل ساعات کاری ادارات شهرهای شمالی استان اردبیل تغییر کرده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، حسین قدیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افزایش میزان دما و کاهش بارندگی‌ها سبب شد تا بارهای سرمایشی زودتر وارد مدار شده و از طرف دیگر پمپ چاه‌های کشاورزی زودتر از گذشته وارد مدار شود و تمامی این عوامل سبب افزایش میزان مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.

وی افزود: در کنار آن در پی کاهش بارندگی در سال‌جاری حجم مخازن نیروگاه‌های برق آبی کشور با کاهش 34 درصدی مواجه شده و به‌همین دلیل تولید برق به میزان 7هزار مگاوات از طریق نیروگاه‌های برق آبی کاسته شد و تمامی این عوامل سبب شد تا شاهد خاموشی‌ها در طی روزهای اخیر باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام یافته در راستای مدیریت مصرف برق در استان اردبیل ساعات کاری ادارات شهرهای شمالی استان اردبیل در راستای مدیریت مصرف برق و کاهش میزان استفاده از بارهای سرمایشی تغییر کرده و در کنار آن برنامه مشخص برای سایر ادارات استان برای کاهش میزان مصرف برق تنظیم شده است.

قدیمی ادامه داد: براساس تصمیمات اتخاذ شده، ادارات استان ملزم به کاهش 50 درصدی میزان مصرف برق خود نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستند و بر این اساس میزان مصرف برق ادارات برآورد شده و طبق آن میزان مصرف آنها به دسته‌های مختلف تقسیم بندی خواهند شد و در صورت عدم رعایت الگوی مصرف و کاهش میزان مصرف اقدام به قطع برق محل مورد نظر خواهیم کرد.

وی بیان کرد: سقف میزان مصرفی برق استان اردبیل به میزان 350 تا 370 مگاوات تعیین شده و در صورت عدم رعایت این سقف نسبت به مدیریت مصرف برق و خاموشی ها اقدام می شود و در این خصوص نیز برنامه زمان‌بندی خاموشی‌های احتمالی طبق این سقف تدوین شده و در صورت افزایش میزان مصرف برق در استان از سقف تعیین شده نسبت به اعمال خاموشی‌ها اقدام می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار