مجهزترین آزمایشگاه های تخصصی بر کیفیت و سلامت آب شرب نظارت دارند
کد خبر: 1054912
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QQi
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب آبفای استان اصفهان :
فهیمه امیری گفت: آبفای اصفهان از مجهزترین وپیشرفته ترین آزمایشگاه های تخصصی برای نظارت بر کیفیت و سلامت آب شرب بهره می برد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین اصفهان، مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب آبفای استان اصفهان اظهار داشت: 22 آزمایشگاه میکروبی و 5 آزمایشگاه شیمیایی در سطح شهرستان های استان با استفاده از نیروهای مجرب و متخصص، کار سنجش سلامت و کیفیت آب را در تمام شهرها و روستاهای تحت پوشش بر عهده دارند.

امیری با اشاره به فعالیت آزمایشگاه مرکزی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به عنوان یک آزمایشگاه مرجع در زمینه های میکروبیولوژی، فیزیکوشیمیایی و ریز آلاینده های معدنی گفت: این آزمایشگاه تنها آزمایشگاه آب در سطح کشور به شمار می رود که دارای گواهینامه استاندارد ایزو2017- 17025 است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که آب شرب شهرها و روستاهای استان هر روز توسط کارشناسان کنترل کیفی و آزمایشگاه های زیرمجموعه آبفای استان اصفهان مورد پایش قرار گرفته و سلامت آن تایید می شود افزود: یکی از این آزمایش ها، اندازه گیری میزان کلر  باقیمانده آب آشامیدنی در شبکه های آب است.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب آبفای استان اصفهان افزود:  بر همین اساس سال گذشته بیش از 166 هزار و 500  مورد کلرسنجی در شهرها و بیش از 431 هزار موردکلرسنجی در شبکه توزیع آب روستاهای استان انجام شد که نتایج آن بیانگر مطلوبیت آب توزیع شده به میزان 99.9 درصد بود.

امیری درپایان سخنانش به فعالیت آزمایشگاه های فاضلاب آبفای استان اصفهان نیز اشاره کرد و افزود: تعداد شش آزمایشگاه نیز در تصفیه خانه های فاضلاب شمال، جنوب، شاهین شهر، بهارستان، سده لنجان و ستاد آبفا بر کیفیت پساب خروجی از تصفیه خانه ها مطابق با استانداردهای تعیین شده نظارت دارند.   

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار