اماکن عمومی منطقه یک از تصرف افراد سودجو آزاد می‌شود
کد خبر: 1054554
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QKw
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
اماکن عمومی شمال تهران از تصرف افراد سودجو آزاد و در اختیارعموم شهروندان قرار می‌گیرد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید عباس سجادی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک اظهار داشت: مدیریت شهری منطقه در راستای احقاق حقوق عمومی شهر، شناسایی اماکن عمومی که در تصرف افراد سودجو است را در دستور کار قرار داده است.

وی آزاد سازی سالن صخره نوردی باغ اسکویی را ازجمله این موارد دانست و گفت: طبق نامه اداره ورزش شهرداری منطقه یک این مجموعه که به صورت غیرمجاز، عدم رعایت استاندارد‌های ایمنی و بهداشت و بدون پرداخت حقوق شهرداری فعالیت می‌کرده با رویه قانونی تخلیه شد.

سجادی افزود: اموال و تجهیزات این مجموعه که با اخطار‌های متعدد به متصرف مبنی برجمع آوری یا فروش آن به مجموعه شهرداری به نتیجه نرسید با استعلام اداره حقوقی، با رعایت تمهیدات لازم جمع آوری و انبار شد.

معاون شهردار منطقه یک خاطر نشان کرد: جهت تسریع از استفاده مجدد مجموعه، با مشاوره فدراسیون صخره نوردی مقرر شد پیمانکار جدید حاضر و اقدام به بروزرسانی و نصب تجهیزات جدید کند تا به زودی این مجموعه بدون موانع و معارض در اختیار علاقمندان به این ورزش و دیگر حوزه‌های ورزشی قرار گیرد.

وی زمین چمن بوستان آرزو را از دیگر موارد رفع تصرف شده دانست و گفت: این زمین چمن طبق درخواست شهروندان در بوستان آرزو در محله تجریش افتتاح شد، اما متاسفانه طی این سال‌ها خارج از روال قانونی، بدون وجود قرارداد مشخص و پرداخت هزینه، توسط افرادی سودجو مورد بهره‌برداری قرار گرفت که علی رغم چندین مرتبه تلاش شهرداری برای باز پس‌گیری و یا عقد قرارداد، متصرفان از هرگونه همکاری و پاسخگویی و یا تحویل این زمین سرباز زدند و درنتیجه شهرداری با توسل به راهکار‌های قانونی، این محل عمومی را رفع تصرف و مجدد برای بهره‌برداری شهروندان در چارچوب قانون در اختیار سرای محله قرار داد.

سجادی تصریح کرد: اقدامات اخیر شهرداری که منجر به احقاق حقوق شهروندان و صیانت از اموال بیت‌المال شده است باعث جوسازی و مخالفت افراد سودجو که سالیان سال بدون پرداخت حق عمومی از این مکان‌ها استفاده می‌کردند شده است.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک اقدامات اجرایی را در راستای خدمات رسانی بهتر به شهروندان دانست و گفت: آنچه دچار تغییر شده نه خدمات ارائه شده به شهروندان بلکه جلوگیری از سودجویی برخی افراد از اموال عمومی بوده است که بی‌تردید مورد حمایت و رضایت شهروندان عزیز قرار خواهد گرفت.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار