ترجیح می‌دهم با کارگردان‌های سختگیر کار کنم
کد خبر: 1053642
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Q6E
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸
یک بازیگر به «جوان» گفت

دقت نظر در کارگردانی و پرهیز از تکرار چه در متن و چه در اجرا، از نیاز‌های اساسی سریال‌سازان برای ساخت سریال‌های جذاب است.
محمدهادی دیباجی، بازیگر سینما و تلویزیون با بیان این مطلب به «جوان» گفت: وسواسی که هر کارگردانی در دکوپاژ و بازی گرفتن از بازیگران دارد، باعث می‌شود عیار کار بالا برود. این بازیگر ادامه داد: شاید خیلی‌ها گمان کنند با داستان‌های پر از شگفتی است که می‌توان مخاطب را میخکوب کرد ولی واقعیت این است بهترین فیلمنامه‌ها نیز بدون پردازش کامل نمی‌توانند به ثمر برسند.
بازیگر «دوران سربی» و «تابو» گفت: هر چقدر کارگردانان بر کار بازیگران و عوامل دیگر تسلط داشته باشند و آن‌ها را در مسیر درست قرار دهند، به همان اندازه مخاطب از تماشای سریال لذت بیشتری خواهد برد.
دیباجی گفت: کارگردانانی که با دکوپاژ و سناریوی از پیش تعیین شده کار می‌کنند، خیلی راحت‌تر می‌توانند گروه را در کنترل خود داشته باشند، چون خواسته‌های آن‌ها معلوم است و در تمرین نیز به درک مشترکی می‌رسند و با حداقل اصطکاک کار فیلمبرداری را انجام می‌دهند.
بازیگر «عملیات ۱۲۵» و «احضار» تأکید کرد: کار کردن با کارگردانان منضبط و قاعده‌مند باعث می‌شود بازیگران کمی سختی بکشند ولی در عین حال این شانس را برای هر بازیگری فراهم می‌کند که بتواند با فکر و حساب شده جلوی دوربین برود و کیفیت کارش بالاتر رود. این بازیگر تأکید کرد: هر چقدر بتوانیم در پیش‌تولید و دورخوانی‌های قبل از اجرا، به فیلمنامه محکم‌تر و قابل اعتناتری برسیم، در آن صورت هنگام اجرا خیلی سریع‌تر و با حداقل اتلاف انرژی می‌توانیم کار را به سرمنزل مقصود برسانیم و در این حالت قاعدتاً مخاطب نیز با لذت بیشتری کار را دنبال می‌کند و از تماشای محصول، خسته نمی‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار