آیا واکسن برکت به زنان باردار و کودکان هم تزریق می‌شود؟
کد خبر: 1053251
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pzv
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
محقق اصلی تیم تولید واکسن کوو ایران برکت گفت: قرار است طرحی برای واکسینه کردن کودکان ۱۲ تا ۱۶ ساله نوشته شود و قصد داریم هر چه زودتر کارآزمایی بالینی واکسن کودکان را آغاز کنیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مینو محرز، در پاسخ به این سوال محققان و سازندگان واکسن کوو برکت چه برنامه‌ای برای واکسینه کردن زنان باردار و کودکان دارند؟، گفت: قرار است طرحی برای واکسینه کردن کودکان ۱۲ تا ۱۶ ساله نوشته شود و قصد داریم هر چه زودتر کارآزمایی بالینی واکسن کودکان را آغاز کنیم و بعد از آن به امید خدا نوبت به زنان باردار می‌رسد، اما در حال حاضر طرحی برای آن‌ها نداریم و مسئله مهم‌تر این است که روی واکسینه کردن کودکان و نوجوانان کار کنیم تا بتوانیم با تزریق واکسن به آن‌ها مدارس را بازگشایی را کنیم.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ضمن تاکید بر لزوم واکسینه شدن دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان دوره ابتدایی، دانشجویان، معلمان و اساتید افزود: برای برگرداندن فضای آموزشی کشور به وضعیت عادی باید تمام این گروه‌ها واکسینه شوند و واکسن‌های داخلی می‌توانند در این خصوص بسیار کمک کننده باشند.

محقق اصلی تیم تولید واکسن کوو ایران برکت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا ممکن است تا شهریور واکسیناسیون دانش‌آموزان تکمیل و مدارس مهر ماه بازگشایی شوند؟، توضیح داد: به امید خدا اگر واکسیناسیون با سرعت بالا انجام شود و بخش صنعتی کارخانه برکت هم راه اندازی شود، می‌توان به این موضوع امیدوار بود چرا که اگر بخش صنعتی کارخانه واکسن سازی راه بیفتد ماهانه چند میلیون دز واکسن تولید می‌شود.

وی در خصوص بازار آزاد و عوارض واکسن‌های غیر استاندارد اظهار کرد: واکسن‌هایی نظیر فایزر حتما باید در دمای منفی ۷۰ درجه نگهداری شوند و حتما باید قبل از اینکه وارد سلول شوند یخ زده باشند و اگر قبل از آن باز شوند و در درجه مناسب نگهداری نشود، تزریق واکسن عوارضی همچون لخته شدن خون را به همراه دارد.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ضمن تاکید بر اینکه به هیچ وجه توصیه نمی‌شود افراد هیچ نوع واکسنی را خارج از سیستم وزارت بهداشت تهیه نمایند، ادامه داد: در بحث نگهداری از واکسن‌ها زنجیره سرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و واکسن‌ها به هیچ وجه نباید بیرون از یخچال بمانند و ما نسبت به این موضوع که آیا زنجیره سرد در خصوص واکسن‌هایی که در بازار آزاد عرضه می‌شوند، رعایت می‌شود یا نه؟ آگاهی نداریم و از این رو باید از تهیه واکسن از بازار آزاد و خارج از سیستم وزارت بهداشت خودداری کنیم.
منبع: ميزان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار