سفیر انگلیس احضار شد
کد خبر: 1052554
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pog
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۶

برخی اقدامات آشوبگرانه و خرابکارانه در روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور، شبیه آنچه در بیرمنگام انگلیس اتفاق افتاد، منجر به احضار سفیر این کشور به وزارت خارجه کشورمان شد.
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما، با اشاره به اینکه این اقدامات توسط برخی عناصر اجاره‌ای صورت گرفت که توهین‌ها و آزار و اذیت‌هایی به ایرانیان محترمی که تصمیم به رأی دادن داشتند انجام دادند، افزود: بلافاصله در تمامی این کشور‌ها اعتراضات جدی و رسمی خودمان را به مقامات محلی و وزارتخانه‌های رسمی از طریق سفارتخانه‌هایمان ارائه دادیم.
وی گفت: امروز (دیروز) با توجه به اتفاقات بیرمنگام انگلیس که شاهد ضرب و شتم یکی از ایرانیان بودیم، سفیر انگلیس به وزارت خارجه احضار شد و اعتراض رسمی و جدی ما نسبت به کمی و کاستی‌هایی که در تأمین امنیت صندوق‌های اخذ رأی و حوزه‌های رأی‌گیری در این کشور بود، اعلام کردیم.
خطیب‌زاده ادامه داد: این اتفاقات در کشور‌هایی که ادعا‌های مردم‌سالاری و دموکراسی دارند، قابل قبول و پذیرش نیست. وی با اشاره به اینکه این احضار توسط دستیار وزیر امورخارجه و مدیرکل اروپای غربی وزارت خارجه اتفاق افتاد، گفت: نسبت به بنگاه‌های دروغ‌پراکنی که در لندن مستقر هستند و قبل از انتخابات و در طول برگزاری انتخابات با هدف ایجاد فضای غیردقیق اخبار جعلی و گزارش‌های سوگیرانه برای هدف قراردادن امنیت روانی رأی‌دهندگان تهیه می‌شد، اعتراض‌مان را به سفیر انگلیس اعلام کردیم و تا حصول نتیجه به ویژه در خصوص بانیان و مسببان و عاملان توهین‌ها و آزار و اذیت‌ها و ضرب و شتم این بانو در انگلیس پیگیری قضایی خودمان را ادامه خواهیم داد.
سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: محدودیت‌های جدی برای برگزاری انتخابات در برخی از حوزه‌های رأی‌گیری داشتیم، به همین دلیل از چند ماه پیش سفرا با چند مقام محلی گفتگو کردند تا بتوانیم انتخابات پرشور و مطمئنی در این کشور‌ها برگزار کنیم.
خطیب‌زاده افزود: انتخابات در تمام کشور‌هایی که با آن‌ها رابطه داشتیم، برگزار شد و آرای مأخوذه شمارش و به مقامات در تهران اعلام شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار