به جای سکه دادن به فوتبالیست‌ها فرهنگ را دریابید
کد خبر: 1052398
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PmA
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۳
جواد محرمی

سازمان صداوسیما برای اعضای تیم ملی فوتبال مراسم تقدیر برگزار کرده و پاداش جداگانه‌ای به بازیکنان تیم ملی برای صعود از مرحله پیش مقدماتی جام جهانی اختصاص داده است، این در حالی است که تیم ملی صرفاً از مرحله اول انتخابی جام جهانی صعود کرده و معلوم نیست صداوسیما با چه توجیهی خود را موظف دیده است برای اعضای تیم ملی مراسم تقدیر بگیرد.
طبق اعلام خبری که از سوی صداوسیما مخابره شده علی‌عسگری در این مراسم به هر کدام از اعضای تیم ملی سه سکه بهار آزادی اهدا کرده است. با احتساب قیمت هر سکه در بازار امروز ایران به هر نفر ۳۲ میلیون تومان اهدا شده است و این رقم البته برای بازیکنانی که در لیگ ایران و لیگ‌های خارجی درآمد‌های نجومی دارند، رقم ناچیزی است، اما سخن بر سر این است که ربط سازمان صداوسیما به مراسم تقدیر از ملی‌پوشانی که صرفاً از مرحله اول انتخابی جام جهانی صعود کرده‌اند، دقیقاً چیست و چرا سازمان صداوسیما به جای انجام وظایف و تکالیف اصلی در جهت بهبود کیفیت برنامه‌هایش، به کار‌هایی دست می‌زند که در حیطه وظایفش نیست.
مراسم تقدیر از ملی‌پوشان فوتبال کشورمان در سالن همایش‌های صداوسیما در شرایطی برگزار شد که وزارت ورزش و جوانان ۱۵۰میلیون تومان و سازمان برنامه و بودجه ۱۰۰میلیون تومان به عنوان پاداش به اعضای تیم ملی فوتبال اختصاص دادند و جوایز به تیم ملی به این‌ها نیز محدود نمی‌شود.
به نظر می‌رسد اقدام رئیس صداوسیما در اهدای سکه به اعضای تیم ملی فوتبال و مراسم تقدیر را به دلیل بی‌ربط بودن با وظایف این سازمان باید بیشتر یک شوآف تلقی کرد که هیچ تأثیرگذاری مثبتی نیز بر آن مترتب نیست، نه افزوده‌ای برای فرهنگ دارد و نه تأثیری در روحیه تیم ملی خواهد داشت.
صداوسیما در سال‌های اخیر با انتقاد‌های زیادی از سوی دلسوزان عرصه فرهنگ روبه‌رو بوده و ضعف کیفیت محتوایی آثار و نیز غلبه رویکرد‌های بازرگانی و تجاری و انفعال در برابر سرمایه این سازمان را با چالش‌های جدی مواجه کرده و جالب است که این انتقادات بحق هیچ گاه از سوی مدیران سازمان با پاسخ جدی و درخور مواجه نشده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار