رئیسی: همه باید کمک کنیم حال مردم خوب شود
کد خبر: 1052076
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pgy
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۳
در دیدار با مدیران رسانه‌های اصلاح‌طلب

حال مردم خوب نیست و همه باید کمک کنیم که حال مردم خوب شود و در این زمینه علاوه بر مسئولان، رسانه‌ها نیز نقش قابل توجهی دارند.
به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در دیدار جمعی از روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای اصلاح‌طلب با بیان اینکه کسی که در جایگاه مدیریت کلان کشور قرار می‌گیرد، باید ارتباطات عمومی را برای خود یک نعمت تلقی کند، گفت: من همواره برای شنیدن نظرات و دیدگاه‌های مختلف آمادگی دارم و سعی می‌کنم تا آنجا که امکان دارد، به نکات کارشناسی کارشناسان اعتنا کنم. رئیسی با بیان اینکه عمیقاً معتقد هستم که دولت نیز باید متعلق به جمهور بوده و با همگان ارتباط داشته باشد، تصریح کرد: من در زمینه ورود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری، جز در محضر مقدس خداوند متعال، شهدا و مردم، به هیچ جریان و گروه خاصی احساس بدهکاری نخواهم کرد.

خود را بدهکار هیچ جریان سیاسی نمی‌دانم
وی افزود: لطف و حمایت ائتلاف‌ها و گروه‌ها از من و همچنین وجود برخی افرادی که قرار بود در انتخابات شرکت کنند و در میانه راه به حمایت از من پرداختند، سبب نمی‌شود که در صورت کسب رأی مردم نسبت به مجموعه، گروه و یا عزیزی احساس بدهکاری کنم. رئیسی ادامه داد: همانطور که قبلاً هم اعلام کرده‌ام، ستاد ما به هیچ عنوان نماد دولت آینده نخواهد بود و نباید از روی ستاد نسبت به آینده دولت داوری کرد. ما نسبت به احدی در رابطه با آینده بدهکار نخواهیم بود و کسی حق سهم خواهی در این زمینه را ندارد.
رئیسی با بیان اینکه دولت باید با نگاه به منافع ملی، کارآمدی واقعی و در یک کلمه بر مبنای شایسته سالاری شکل بگیرد، عنوان کرد: اگر رأی مردم به من تعلق گرفت، شایسته سالاری در دولت به شکلی خواهد بود که دانشگاه، بازار و رسانه آن را باور داشته باشد. اعتقاد واقعی من این است که انتقاد و نقدپذیری به اصلاح امور کمک می‌کند و اگر مدیری راه نقد و نقدپذیری را برای خود باز نگذاشت، اولین جفا را به خود و مجموعه‌اش کرده است چرا که نگفتن آسیب‌ها از سوی دیگران، سبب می‌شود که مدیر با خودش فکر کند که هم درست می‌اندیشیده و هم درست عمل می‌کرده است.

باید امید را به جامعه بازگردانیم
رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز موضوع «بی‌اعتمادی به دولتمردان» یک مسئله مهم است و همه مسئولان و رسانه‌ها باید نسبت به رفع این بحران اقدام کنند، گفت: این مسئله با انجام دو سخنرانی از بین نمی‌رود بلکه مردم باید در عمل احساس کنند که جدی گرفته شده‌اند. امروز امید مردم دچار آسیب شده است و ما باید سعی کنیم این امید را به جامعه بازگردانیم.
رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تعامل خود با مجلس دهم و یازدهم گفت: شاید عده‌ای تصور کنند که مجلس فعلی از نظر فکری با من سازگارتر است؛ این در حالی است که بالا‌ترین امضا در حمایت از من در مجلس قبلی جمع‌آوری شد چرا که نشست‌های من در جایگاه ریاست قوه قضائیه با نمایندگان مجلس دهم، بیشتر از نشست‌های دولت با آن‌ها بود. همچنین جلساتی که با فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های مجلس گذشته داشتم، به مراتب بیشتر از مجلس فعلی بود. وی با اشاره به سخنان مدیر مسئول روزنامه شرق که گفته بود حال مردم خوب نیست، تأکید کرد: من هم این سخن را قبول دارم. حال مردم خوب نیست و همه باید کمک کنیم که حال مردم خوب شود و در این زمینه علاوه بر مسئولان، رسانه‌ها نیز نقش قابل توجهی دارند.
رئیسی در ادامه برگزاری نشست و جلسه با مسئولان رسانه‌ای از طیف‌های گوناگون و شنیدن دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات مختلف را یک فرصت دانست و گفت: بنا دارم ان‌شاءالله گرفتار خطراتی که رسانه‌ها دائماَ آن‌ها را به ما مسئولان گوشزد می‌کنند، نشوم.

موضع ستودنی رئیسی در مناظره‌ها
محمدعلی وکیلی، مدیر مسئول روزنامه ابتکار در این دیدار موضع رئیسی در مناظره سوم را قابل ستایش دانست و بیان داشت: مواضع رئیسی در جریان مناظرات و پرهیز وی از ایجاد دوگانگی اتفاق مبارکی بود و شخصیت‌های اصلاح طلب در جریان رقابت‌های انتخاباتی شاهد رفتار منصفانه آقای رئیسی بودند.
در ادامه این نشست، مظفری، مدیرمسئول روزنامه آفتاب یزد خطاب به سید ابراهیم رئیسی گفت: رفتار با متانت شما در جریان رقابت‌های انتخاباتی، مناظرات و در برابر تخریب‌ها، جلوه‌ای از حق‌مداری و حضور شما در جبهه حق بود و در این رقابت‌ها و مناظرات آشکار شد که جبهه حق درخشان‌تر از جبهه باطل است. عبداللهی، مدیر مسئول آرمان نیز در این نشست خطاب به سید ابراهیم رئیسی گفت: شما در دوران تصدی مسئولیت در دستگاه قضایی در گفتار و رفتارتان، رودربایستی نداشتید؛ لذا خواهش دارم این مشی را در دولت هم ادامه دهید. تأکید رئیسی بر مستقل بودن، به وی وسعت دید می‌دهد و موجب می‌شود در انتخاب همکاران و چینش کابینه‌اش اسیر سهم خواهی‌ها نشود و شایسته سالاری را ملاک قرار دهد.

روحانی ۸ سال فرصت گفتگو به ما نداد
رحمانیان، مدیرمسئول روزنامه «شرق» هم بیان کرد: ما برای آقای روحانی کار می‌کردیم و هنوز هم کار می‌کنیم و پشیمان هم نیستیم و طی این هشت سال با آقای روحانی کار کردیم؛ اما طی این هشت سال فرصت این گونه نشستن کنار ایشان آن هم برای فردی که خیلی برای او تلاش کردیم، فراهم نشد تا بتوانند حرف‌های ما را بشنوند. مدیرمسئول روزنامه «شرق» خاطرنشان کرد: این نگاه خیلی خوبی است که شما دارید که با اهالی رسانه و به ویژه با منتقدان خود چه الان و چه در زمانی که در قوه قضائیه بودید، می‌نشینید و این نگاه، نگاه خیلی خوبی است. وی گفت: پیش از حضور در این جلسه، در مورد شما با همسرم گفتگو می‌کردم و ایشان یک آدم سیاسی نیست؛ اما به من گفت همین که آقای رئیسی در این مدتی که در قوه قضائیه بود، کمتر دادگاه می‌رفتید و مثل قبل به من پابند نزدند و مزاحمتی در قوه قضائیه نداشته ام، خودش نشان‌دهنده این است که شما آدم خوبی هستید. از دیدگاه همسرم گفتم تا بگویم که مردم متوجه هستند و خیلی خوب مسائل و سره را از ناسره تشخیص می‌دهند. مدیرمسئول روزنامه «شرق» با بیان اینکه در حال حاضر حال مردم خوب نیست، گفت: حال مردم خوب نمی‌شود؛ مگر با افزایش کارآمدی و خواهشم این است که کارآمدی در دولت شما افزایش پیدا کند و این رویه اصلاح و حال مردم خوب شود.
در ادامه این نشست، مسعود حیدری مدیرعامل خبرگزاری ایلنا، اظهار داشت: در سال ۸۵، خبرگزاری ایلنا از ناحیه دادستانی فیلتر شد و ما خدمت شما که در آن زمان معاون اول دستگاه قضا بودید رسیدیم و قول مساعدت دادید و با مشکل فیلتر خبرگزاری ما رفع شد و من در آن زمان باور نداشتم که در آن دستگاه قضا اینچنین نگاه حمایتی وجود داشته باشد. متقیان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا در ادامه این نشست گفت: آقای رئیسی در دوران ریاست بر قوه قضائیه بسیار موفق عمل کرد و در اتاقش باز بود و با همین مشی و رویکرد توانست در مقابل فساد و مفسدین بایستد. احسان مازندرانی مدیرمسئول اسبق روزنامه فرهیختگان و از مشاوران مرحوم هاشمی رفسنجانی در ادامه این نشست خطاب به سید ابراهیم رئیسی بیان داشت: خاطرات مرحوم هاشمی رفسنجانی تا سال ۷۷ را که می‌خواندم هر جایی که نام شما به عنوان دادستان یا رئیس سازمان بازرسی قید شده، از شما به عنوان یک فرد دغدغه‌مند و پیگیر حل اساسی مسائل یاد شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار