آغاز به ‌کار بانک چشم ایران درآرامستان‌ بهشت سکینه (س) کرج
کد خبر: 1051970
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PfG
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۴
رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرج خبر داد
رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج از آغاز به‌کار بانک چشم ایران درآرامستان‌ بهشت سکینه (س) کرج خبر داد.

روزهای پایانی سال ۹۹ تیمی از بانک چشم ایران با حضور در آرامستان بهشت سکینه (س)، با حمیدرضا عسگری رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج نشست مشترکی را در زمینه راه اندازی و فعالیت بانک چشم در این مجموعه برگزار کرد.

در این نشست که داودآبادی مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز و دیگر مسئولان نیز حضور داشتند، تمامی زوایای راه اندازی شعبه بانک چشم ایران شعبه استان البرز در محل آرامستان بهشت سکینه (س) کرج بررسی و ابعاد مختلف آن سنجیده و مقرر شد که تفاهم نامه ای جهت تحقق این مهم بین سه ارگان سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج، بانک چشم ایران و اداره کل پزشکی قانونی استان البرز منعقد شود که هم اکنون این مهم محقق شده است.

استقبال بی نظیر شهروندان کرجی از اهدای قرنیه

در این راستا رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج اظهار کرد: از روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۰ با هماهنگی های انجام شده از سوی سازمان، عوامل و تیم تخصصی بانک چشم ایران به صورت آزمایشی در محل بهشت سکینه(س) کرج مستقر شدند تا اقدامات لازم جهت راه اندازی رسمی این مجموعه انجام شود.

حمیدرضا عسگری ادامه داد: هم اکنون پس از گذشت حدود سه ماه از فعالیت آزمایشی بانک چشم در بهشت سکینه (س)، طبق آمارها شاهد استقبال بی نظیر شهروندان استان البرز و کرج از این اقدام هستیم که جای خوشحالی دارد.

وی اعلام کرد: بعد از تهران، البرز دومین استانی است که دارای شعبه بانک چشم است و با توجه به استقبال مطلوب خانواده های عزادار از اهدای قرنیه متوفی خود به فرد نیازمند، تفاهم نامه مذکور منعقد شد و به امضای طرفین رسید.

رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج با اشاره به اینکه این مهم اقدامی خداپسندانه و دارای اجر اخروی است، گفت: در واقع راه اندازی این مرکز در آرامستان بهشت سکینه (س) عواید مالی برای سازمان آرامستان ها ندارد و صرفا بعد خیرخواهی و اجر معنوی آن مد نظر است.

اهدای قرنیه بین خانواده های متوفی فرهنگسازی می شود

در این زمینه مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز اظهار داشت: راه اندازی و آغاز به کار شعبه بانک چشم استان البرز و کرج در محل آرامستان بهشت سکینه (س) اقدام بسیار خوبی بود که انجام شد و هم اکنون شاهد رضایت خانواده های متوفی اهدا کننده قرنیه چشم و افراد نیازمند پیوند قرنیه هستیم.

حمید داودآبادی ادامه داد: در این تفاهم نامه سه جانبه، وظیفه اداره کل پزشکی قانونی، نظارت بر حسن اجرای مفاد تفاهم نامه و مراحل جداسازی قرنیه چشم متوفی می باشد که امید می رود زمینه های رضایت مندی بیماران نیازمند پیوند قرنیه را فراهم سازد.

وی ادامه داد: اهدای قرنیه نیز مانند دیگر اعضا، اقدامی خیر و انسانی است که امید می رود بین شهروندان فرهنگسازی شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار