پوپولیسم اصلاح‌طلبانه و کارگزارانه!
کد خبر: 1051946
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pes
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴
عادل فردوسی‌پور، گزارشگر فوتبال در یک موضع‌گیری کوتاه گفته «همانطور که قبلاً هم گفته بودم از هیچ یک از نامزد‌های محترم ریاست جمهوری حمایت نکرده و نمی‌کنم و هیچ وعده و پستی را هم نمی‌پذیرم.» او از جمله کسانی بود که عبدالناصر همتی، کاندیدای اصلاح‌طلب انتخابات ریاست جمهوری، نام او را در سومین مناظره انتخاباتی برد

عادل فردوسی‌پور، گزارشگر فوتبال در یک موضع‌گیری کوتاه گفته «همانطور که قبلاً هم گفته بودم از هیچ یک از نامزد‌های محترم ریاست جمهوری حمایت نکرده و نمی‌کنم و هیچ وعده و پستی را هم نمی‌پذیرم.» او از جمله کسانی بود که عبدالناصر همتی، کاندیدای اصلاح‌طلب انتخابات ریاست جمهوری، نام او را در سومین مناظره انتخاباتی برد و گفت: «همه می‌توانند در کنار من باشند؛ از تاج‌زاده و جنیدی تا صفایی‌فراهانی، از فردوسی‌پور و دایی تا آذری‌جهرمی، از طیب‌نیا تا پزشکیان، از کرباسچی تا فرجی‌دانا، از مسجدجامعی تا ظفرقندی و محمدجواد ظریف همه می‌توانند کنار من باشند.» چینش جمله همتی به گونه‌ای است که گویی دایره وسیعی از جریانات و عقاید مختلف را شامل می‌شود، اما در واقع امر، او فقط افراد اصلاح‌طلب و نزدیک به اصلاح طلبی را نام برده است. آیا کار کردن همتی با افراد اصلاح‌طلب نشانه آن است که «همه» در کنار او هستند؟
روزنامه سازندگی، ارگان حزب کارگزاران سازندگی که حامی همتی در انتخابات پیش رو است، تصاویر این افراد را در صفحه اول خود و با عکس همتی با تیتر «ائتلاف بزرگ جمهور» منتشر کرده و آنان را «ترکیبی از نیرو‌های اجتماعی و سیاسی همفکر» همتی نامیده است. در واقع سازندگی هم تأیید کرده که «همه»‌ای در کار نیست؛ همتی فقط از نیرو‌هایی که فکر کرده همفکرش هستند، نام برده است. این روشی عوام فریبانه (پوپولیستی) است که او در پیش گرفت تا خود را فردی نشان دهد که می‌تواند با همه کار کند. اما همان همه توهمی هم که نام برد، اعتنایی به او نکردند و عادل فردوسی‌پور هم که واکنش نشان داد، واکنشی منفی بود و حمایتش از هر کاندیدایی را رد کرد.
اصلاح‌طلبان در انتخابات‌های مختلف تلاش کرده‌اند روی موج شهرت سلبریتی‌های فرهنگی و ورزشی سوار شوند و رأی جمع کنند. این بار، اما کسی حاضر نشده مسئولیت حمایت از کاندیدای اصلاح‌طلب را بر عهده بگیرد. بخش اعظمی از سلبریتی‌هایی که در سال‌های ۹۲ و ۹۶ در کمپین انتخاباتی حسن روحانی فعال بودند و برای او رأی جمع می‌کردند، در دولت دوم او از این اقدام خود اعلام پشیمانی کردند. طبعاً ناکارآمدی دولت روحانی برای آن‌ها تجربه شده و دیگر علاقه ندارند اعتبار خود را هزینه اصلاح‌طلبان کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار