پروژه قطار شهری کرج به ایستگاه پایانی نزدیک می‌شود
کد خبر: 1051308
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PUa
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
شهردار کلانشهر کرج خبرداد
شهردار کرج گفت: اکثریت اعضا شورای پنجم حامی تسریع در فرایند تکمیل پروژه قطار شهری بودند و لایحه ای در خصوص این پروژه نبود که توسط شورا رد شود و به تصویب نرسد.

علی کمالی زاده درنشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرج اظهار کرد: پروژه قطار شهری پروژه ای است که مدعیان خدمتگزاری به مردم در دوره های قبل آن را به تعطیلی کشانده بودند.

وی ادامه داد: اجرای این پروژه با آغاز شورای پنجم مجددا از سرگرفته شد و خوشبختانه پیشرفت قابل توجهی نیز داشته است.

کمالی زاده توضیح داد: بخشی از این پروژه در مراحل انتهایی تکمیل قرار دارد و امیدواریم تا پیش از پایان عمر خدمت رسانی شورای پنجم، تست گرم ایستگاه f تا k انجام شود.

وی اضافه کرد: این پروژه در خطوط و ایستگاه‌های مختلف تعریف شده ولی با توجه به اینکه ایستگاه f تا k  از خط دوی قطار شهری بیشترین پیشرفت را داشت، بنا شد اولویت بر تکمیل این ایستگاه‌ها گذاشته شود.

این مسئول ابراز کرد: هر یک از ایستگاه‌های f تا k تا کنون بیش از ۹۷.۶ درصد پیشرفت داشته و در مراحل پایانی تکمیل قرار دارند.

وی توضیح داد: با اتمام ریل گذاری و تکمیل پست برق آن، این دو ایستگاه برای انجام تست گرم آماده می‌شوند.

شهردار کرج ادامه داد: ایستگاه  i(سه راه رجایی شهر) هم تا کنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حال پیگیری هستیم تا دو ماه آینده به سرانجام برسد.

شهردار کرج با اشاره به اهداف اجرای پروژه قطار شهری گفت: پاسخگویی به مطالبه به حق شهروندان برای تردد ایمن، آسان و سریع در سطح شهر اولین هدف اجرای این پروژه است و دومین هدف هم ایجاد حس مطالبه گری مستمر برای تکمیل خطوط باقی مانده  است.

کمالی زاده تاکید کرد: شهروندان باید از مدیریت شهری دوره بعد بخواهند که طبق برنامه جامع حمل و نقل کرج، راه اندازی سایر ایستگاه‌ها را در برنامه کاری خود قرار دهند.

شهردار کرج گفت: اکثریت اعضا شورای پنجم حامی تسریع در فرایند تکمیل پروژه قطار شهری بودند و لایحه ای در خصوص این پروژه نبود که توسط شورا رد شود و به تصویب نرسد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این پروژه سعی شده شهروندان کمترین درگیری و مشکل را داشته باشند، ادامه داد: شهروندان کرجی بر خلاف شهروندان سایر کلانشهرهایی که دارای خطوط مترو هستند، در طول اجرای این پروژه با کمترین مواجه با تبعات اجرا مواجه بودند و کمتر در محدوده احداث ایستگاه‌ها مسائلی مثل ترافیک و بسته شدن مسیر و ... را تجربه کردند.

وی اضافه کرد: خط متروی کرج در زیر خیابان شهید بهشتی به عنوان پرتردد ترین مسیر شهر ساخته شده و مردم کمترین ترافیک و انحراف مسیر را تجربه کرده اند.

کمالی زاده تاکید کرد: پروژه قطار شهری کرج در بدترین شرایط اقتصادی در طول ۴۰ سال اخیر به پیش برده شده و به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: حتی در شرایط جنگ هم فشار اقتصادی سال ۹۷ و ۹۸ را تجربه نکردیم و به همه این مشکلات باید اعمال تحریم را هم اضافه کنیم.

شهردار کرج گفت: تکمیل پروژه قطار شهری گامی در راستای توسعه سیستم حمل و نقل عمومی پاک و ارتقای کیفیت خدمات رسانی به شهروندان است.

حل معضل ترافیک از مطالبات اصلی مردم کرج است

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج نیز در این نشت خبری گفت: یکی از مطالبات اصلی مردم کرج حل معضل ترافیک شهر است و راه اندازی پروژه قطارشهری از افتخارات دوره پنجم شورا و شهرداری است.

محمد حسین خلیلی اردکانی به وضعیت نامناسب ترافیکی در کرج و ضرورت راه اندازی مترو اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به شرایط جمعیتی در حال حاضر و افزایش تصاعدی جمعیت در بیست سال آینده ضرورت راه اندازی قطار شهری به منظور کاهش ترافیک ، کاهش آلودگی هوا و زمان سفر، ایجاد حمل و نقل پاک، حل مشکل زیست محیطی، تسریع حمل و نقل و جمعیت حاشیه ای که از مشکلات اساسی  شهر بوده است ما را وادار کرد تا به حل مهمترین مشکل شهر بپردازیم و با انجام این کار  مهمترین پروژه را دنبال کردیم گرچه حل مشکل ترافیک عزم عمومی را می طلبید.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج  تصریح کرد: علیرغم اینکه کار در زیرزمین انجام می شد و نماد ظاهری نداشت و نمی توانست جنبه تبلیغی داشته باشد چون کار زیر بنایی بود و تاثیر حل مشکل دائمی داشت عزم انجام این کار را  کردیم در حالیکه می توانستیم به کارهای رو بنایی که جنبه تبلیغی بیشتر داشت بپردازیم و لکن مترو را در اولویت کاری قرار دادیم  و اقدام زیر بنایی انجام شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار