کارگران و بازنشستگان عمل می‌خواهند نه شعار!
کد خبر: 1051077
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PQr
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸
یک مقام مسئول کارگری، بازنشستگان و کارگران را مخاطبان اصلی کاندیدا‌های ریاست جمهوری دانست و با تاکید بر ارائه برنامه مدون و شفاف از سوی آن‌ها گفت: کاندیدا‌ها اعلام کنند برای تولید ملی و ایجاد انگیزه کار در تولیدکنندگان چه کاری انجام خواهند داد و ارزی که برای واردات مواد اولیه تولید اختصاص می‌دهند، چگونه تامین خواهند کرد؟
فتح اله بیات - در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: آن چیزی که ما در مناظره اقتصادی دیدیم بیشتر مسایل شعاری و پوپولیستی بود و اکثر کاندیدا‌ها مطالبی را مکتوب کرده بودند و از روی آن می‌خواندند در حالی که باید برنامه عملی خود را در مورد چالش‌های اقتصادی ارائه می‌دادند.

وی افزود: انتظار ما این بود که کاندیدا‌ها مشخصا اعلام کنند که در مورد بیکاری، سازمان تامین اجتماعی، بیمه بیکاری و امنیت شغلی چه برنامه و تدابیری دارند و این موضوعات در سوالات گنجانده و از جانب کاندیدا‌ها به آن‌ها پاسخ داده شود.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی، تولید داخلی و امنیت شغلی را از مهمترین مسایل روز کشور دانست و گفت: بازنشستگان و کارگران مخاطبان اصلی کاندیدا‌ها هستند و هرگونه عدم شفافیت و فرار از پاسخگویی‌ها باعث دلسردی آن‌ها می‌شود. امروز کارگران و بازنشستگان عمل می‌خواهند و شعار و حرف را نمی‌پذیرند. ما آنچه را که در مورد مطالبات کارگری توقع داشتیم در مناظره اول از کاندیدا‌ها ندیدیم و امیدواریم در روز‌های آینده برنامه هایشان را به طور شفاف و مدون اعلام کنند تا جامعه کارگری و بازنشستگان بهتر تصمیم گیری کنند.

بیات افزود: کاندیدا‌ها اعلام کنند برای تولید ملی و ایجاد انگیزه کار در تولیدکنندگان چه کاری می‌خواهند انجام بدهند که رغبت کنند و پای کار بیایند و ارزی که برای واردات مواد اولیه تولید اختصاص می‌دهند چگونه تامین خواهند کرد؟

این مقام مسئول کارگری با تاکید بر احیای کارخانه‌ها اظهار کرد: برخی از کاندیدا‌ها اعلام کردند که کارخانه‌ها فعال شده و به چرخه تولید برگشته اند. توقع داریم اعلام کنند با چه ساز و کاری کارخانه‌ها فعال شده است؟ آیا دستوری بوده یا نه واقعا مشکل بدهی بانکی و مالیاتشان حل و فصل شده است.

وی تصریح کرد: وقتی از ایجاد شغل صحبت می‌کنند باید راهکار بدهند و بگویند با چه راهکاری قرار است فرضا یک میلیون شغل در کشور ایجاد شود و برنامه شفاف و مدون خود را ارائه کنند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار