ترس موشک‌های حماس «اردوکشی صهیونیستی» را لغو کرد
کد خبر: 1050914
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004POE
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷
پلیس رژیم صهیونیستی ساعاتی پس از اعلام موافقت با برگزاری «راهپیمایی شهرک‌نشین‌های صهیونیست» در قدس اشغالی که واکنش و هشدار همه گروه‌های فلسطینی را برای مقابله با آن در پی داشت، از لغو مجوز این راهپیمایی خبر داد تا بار دیگر معلوم شود موشک‌های مقاومت فلسطین برای همیشه محاسبات صهیونیست‌ها را عوض کرده است.

پلیس رژیم صهیونیستی ساعاتی پس از اعلام موافقت با برگزاری «راهپیمایی شهرک‌نشین‌های صهیونیست» در قدس اشغالی که واکنش و هشدار همه گروه‌های فلسطینی را برای مقابله با آن در پی داشت، از لغو مجوز این راهپیمایی خبر داد تا بار دیگر معلوم شود موشک‌های مقاومت فلسطین برای همیشه محاسبات صهیونیست‌ها را عوض کرده است.
پس از هشدار‌های حماس در خصوص برگزاری «راهپیمایی پرچم» در قدس اشغالی، خبرنگار وب‌سایت اسرائیلی «والا» گزارش کرد که پلیس رژیم صهیونیستی در پی افزایش نگرانی‌های امنیتی، این راهپیمایی را در قدس اشغالی لغو کرده است.
روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در این خصوص گزارش کرد که سازمان‌دهندگان راهپیمایی پرچم در قدس دوشنبه اعلام کردند که تصمیم گرفته‌اند برگزاری این مراسم را که قرار بود روز پنج شنبه هفته جاری (۲۰ خردادماه) برگزار شود، لغو کنند، زیرا پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که به واسطه نگرانی‌های امنیتی، اجازه عبور از بخش مسلمان‌نشین قدس را به برگزارکنندگان راهپیمایی نمی‌دهد. پلیس رژیم صهیونیستی در حالی این راهپیمایی را لغو کرد که پیش از این رسانه‌های رژیم صهیونیستی، شامگاه یک شنبه اعلام کردند، فرماندهی پلیس این رژیم با «راهپیمایی پرچم» شهرک‌نشینان صهیونیست در شهر قدس اشغالی در روز پنج شنبه آینده موافقت کرده است.
پیش از این یحیی السنوار، رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در نوار غزه، روز شنبه، درباره فراخوان‌های تحریک‌آمیز گروه‌های راستگرای افراطی اسرائیل برای برگزاری این راهپیمایی گفته بود: «اگر [صهیونیست‌ها]برای تجاوز به مسجدالاقصی بازگردند، ما نیز بازخواهیم گشت و زمین و زمان را بر سرشان خراب خواهیم کرد. در این ماجرا از جانب ما جای هیچ شک و تردیدی نیست.»
بعد از این سخنان حماس هم با صدور بیانیه‌ای ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی درباره عواقب برپایی راهپیمایی رقص پرچم‌ها در بخش قدیمی قدس، هموطنان فلسطینی را به تشدید رویارویی با اشغالگران در کرانه باختری و تحصن در مسجدالاقصی دعوت کرد.
البته فقط حماس نیست که به این اقدام تحریک‌برانگیز صهیونیست‌ها واکنش نشان داده است. کمیته مرکزی جنبش فتح هم روز یک شنبه خواستار بسیج عمومی فلسطینیان و اتحاد برای دفاع از قدس، مقدسات اسلامی و مسیحی برای مقابله با راهپیمایی روز پنج شنبه یهودیان صهیونیستی شد.
کمیته مرکزی فتح از ملت فلسطین خواسته برای مقابله با طرح‌های رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی قدس و مقدسات آن به خصوص مسجدالاقصی متحد شوند و اعلام کرد، ملت استوار فلسطین با قدرت با «فاشیست‌ها» مقابله کرده و طرح‌های آن‌ها را ناکام خواهد گذاشت.
این کمیته دولت رژیم صهیونیستی را مسئول کامل انفجار اوضاع در قدس و عموم مناطق فلسطین دانست و از جامعه بین‌الملل خواست برای توقف هیجانات و احساسات غیر قابل کنترل بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و جناح راستگرای افراطی این رژیم و نیز ممانعت از اقدامات آن‌ها در قدس که تهدیدی بر انفجار سراسر منطقه است، سریعاً وارد عمل شوند.
در طرف صهیونیستی، اما شکافی در این مورد وجود داشت و دارد. «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اوایل هفته بعد از جلسه‌ای که با مقام‌های ارشد نظامی و پلیس، دادستان کل و دیگر مسئولان امنیتی این رژیم داشت، توصیه کرد که راهپیمایی پرچم در هفته جاری برگزار نشود.
اما بعد از اعلام لغو راهپیمایی «بزالل یوئل اسموتریچ» رئیس حزب راستگرای افراطی موسوم به «صهیونیسم مذهبی» واکنش تندی نشان داد و گفت: «لغو راهپیمایی پرچم در قدس تسلیم شدن در برابر تروریسم و تهدید‌های جنبش حماس است.»
تحقیر صهیونیست‌ها با انتشار فیلم نظامیان بازداشتی در غزه
گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت حماس، برای اولین بار تصویری را از نظامی صهیونیست بازداشتی در نوار غزه با نام «گیلعاد شالیط» منتشر کرد که مسئولان تل‌آویو مدت‌هاست از سرنوشت وی بی‌خبر بوده و او را هلاک‌شده می‌پنداشتند. در فایل صوتی منتشر شده از شبکه «الجزیره» به سفارش حماس، این نظامی صهیونیست که هویتش فعلاً مشخص نیست، می‌گوید: «من یک سرباز اسرائیلی هستم که در اسارت گردان‌های قسام هستم. امیدوارم که دولت اسرائیل ما را بازگرداند. من تعجب می‌کنم که آیا رهبران اسرائیل میان سربازان اسیر فرق می‌گذارند و برای آزادی آن‌ها تلاش می‌کنند؟ من هر روز می‌میرم و دوباره زنده می‌شوم، امیدوارم که به زودی در کنار خانواده‌ام باشم.»
شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از دستگاه‌های امنیتی این رژیم گزارش داد که احتمالاً نام نظامی صهیونیستی که صدای او در فایل صوتی شنیده می‌شود، «آبراهام منگستو» باشد.
در این ویدئو همچنین برای نخستین بار تصاویری از عملیات اسارت گیلعاد شالیط و تونلی که عملیات اسارت شالیط توسط آن انجام شده نمایش داده شده که یکی از مبارزان قسام در آن می‌گوید: ما الان پشت خطوط دشمن هستیم و بالای سرمان پایگاه‌های نظامی قرار دارد و نظامیان دشمن اسرائیلی در حال عملیات هستند. دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی بامداد دو شنبه در بیانیه‌ای ادعا کرد: این فایل صوتی منتشر شده توسط گردان‌های قسام یک فریبکاری است و ما به خوبی از وضعیت «هدار گلدین»، «آرون شاوول»، «آبراهام منگستو» و «هشام السید» اسیران خود آگاه هستیم. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین تأکید کرد که تل‌آویو با قاطعیت و مسئولیت پذیری برای بازگرداندن نظامیان و غیر نظامیان اسیر خود تلاش خواهد کرد. «یارون بلوم» هماهنگ‌کننده پرونده اسرا و مفقودان جنگی رژیم صهیونیستی نیز انتشار این فایل را «فریبکاری» خواند.
هلاکت مغز متفکر فضایی و موشکی صهیونیست‌ها
آوی هار-ایوِن، رئیس پیشین سازمان فضایی رژیم صهیونیستی حدود چهار هفته بعد از جراحاتی شدیدی که در شهر عکا متحمل شد، به هلاکت رسید. به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، هار-ایون چهار هفته پیش در جریان اعتراضات گسترده فلسطینی‌ها به تجاوز‌های رژیم صهیونیستی در شهر اشغالی عکا، هنگامی که در هتلی اقامت داشت، به‌شدت مجروح شد.
بر اساس این گزارش، وی که دچار سوختگی‌های شدید و خفگی بر اثر استنشاق دود شده بود، از تاریخ یازدهم می‌در مرکز درمانی «رمبام» واقع در شهر حیفا، در حالت کُما بستری بود و با اتصال به دستگاه تنفس مصنوعی زنده نگاه داشته شده بود.
برخی منابع خبری نیز می‌گویند در جریان آتش‌سوزی «هتل افندی» در عکا، چندین شخصیت مهم صهیونیستی دیگر نیز دچار آسیب‌های جدی شدند. به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، هار-ایون ۸۴ساله که به عنوان مغز متفکر برنامه فضایی و موشکی رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود، در زمان حضورش در ارتش تحقیقات متعددی را انجام داده و تسلیحات پیشرفته‌ای را به زرادخانه اسرائیل اضافه کرده بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار