۲۱۰ هزار شغل جدید برکت در ۱۲ هزار روستا
کد خبر: 1050898
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PNy
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۵

به گفته مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد در سال جدید ۲۱۰ هزار شغل ایجاد می‌کند.
امیرحسن مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: بنیاد برکت راه‌اندازی ۷۰ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور جدید را در سال ۱۴۰۰ در دستور کار دارد که باعث ایجاد ۲۱۰ هزار فرصت شغلی در مناطق محروم خواهد شد. وی خاطر نشان کرد: تعداد روستا‌های تحت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی بنیاد برکت از ۷ هزار و ۵۷۵ روستا در سال ۹۹ به ۱۲ هزار روستا در سال جدید رسیده‌است.
مدیر عامل بنیاد برکت ادامه داد: بنیاد پیش از این در ۲۷۶ شهرستان از ۳۱ استان کشور در زمینه ایجاد فرصت‌های کسب و کار فعال بود که این تعداد در سال ۱۴۰۰ به ۳۵۰ شهرستان خواهد رسید.
مدنی با اشاره به فعالیت ۸۰۰ تسهیل‌گر بنیاد برکت در مناطق محروم گفت: ۹۵ هزار میلیارد ریال اعتبار کل پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی ۷۰هزار شغل جدید برکت در سال ۱۴۰۰ است. وی در تشریح رسته‌های شغلی در اولویت برای سال جدید اظهار کرد: آبزی‌پروری، مشاغل دانش‌بنیان، پرورش بوقلمون، نوشت‌افزار، محصولات گلخانه‌ای، تولید قارچ و پرورش گیاهان دارویی از جمله رسته‌های اولویت‌دار سال ۱۴۰۰ به‌شمار می‌روند. به گفته مدیر عامل بنیاد برکت، این بنیاد در سال جدید بر ایجاد اشتغال برای اقشار خاص از جمله کولبران، سوختبران، زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های زندانیان و دارای معلول تمرکز کرده‌است. مدنی یادآور شد: بنیاد برکت تا پایان سال گذشته ۱۰۰ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور عملیاتی کرده که ایجاد ۳۰۰ هزار شغل خرد و خانگی را به دنبال داشته‌است. این بنیاد در سال جدید نیز ۲۱۰ هزار شغل ایجاد می‌کند.
وی تأکید کرد: بنیاد برکت بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان اولویت اصلی در رأس برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار داده‌است.
مدنی تصریح کرد: بنیاد برکت هیچ‌گونه محدودیتی برای حمایت از کارآفرینان در مناطق و روستا‌های محروم کشور قائل نیست و با پیش‌بینی پشتیبان و بازار فروش برای محصولات تولیدی، یک زنجیره اقتصادی را تشکیل می‌دهد که اشتغال پایدار را به دنبال دارد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، مدیر عامل بنیاد برکت در پایان تأکید کرد: اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق محروم روستایی و کم برخوردار کشور، علاوه بر توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و ارتقای سطح زندگی و معیشت، مهاجرت معکوس را نیز در این مناطق به دنبال داشته‌است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار