موضوعات کلیدی در مذاکرات وین باقی مانده است
کد خبر: 1050097
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PB3
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
سخنگوی وزارت امور خارجه:
خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به برگزاری دور پنجم مذاکرات وین گفت: این مذاکرات از هفته گذشته آغاز شده است. همچنان هم ادامه دارد و در سطح کارشناسی پی‌گیری می‌شود.

سرویس سیاسی جوان آ‌نلاین: سعید خطیب زاده در نشست خبری این هفته خود با بیان این که نباید در مورد مذاکرات وین و روند آن تعجیل کرد گفت : ما این مذاکرات را با دقت و وسواسی که لازم است پی‌گیری می‌کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: مذاکرات وین در هر سه کارگروه پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است ولی موضوعات کلیدی باقی مانده است. در خصوص مذاکرات وین بن بستی وجود نداشته و مذاکرات به نقاط کلیدی رسیده است.

خطیب‌زاده همچنین در این نشست با بیان این که گفت‌وگوهای ایران و عربستان در فضای مناسبی همچنان ادامه دارد، گفت: در خصوص حج رایزنی های گسترده ای صورت گرفته است برای این که امسال این موضوع انجام شود و توافقات اولیه توافقات مثبتی بوده است.

وی در بخش دیگری از این نشست همچنین گزارشی از سفر اخیر ظریف به آذربایجان و ارمنستان ارائه داد و گفت : وزیر کشور تاجیکستان امروز در سفر به تهران بامقامات کشورمان دیدار و رایزنی می‌کند.

خطیب زاده همچنین در مورد اخبار منتشر شده در مورد دستگیری یک گردشگر فرانسوی در ایران و اظهارنظر مقامات فرانسوی در این زمینه گفت : من جزییات این موضوع را ندارم و باید بپرسم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار