وزیر بهداشت دولت سیزدهم باید به دور از تعارض منافع باشد
کد خبر: 1050046
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PAE
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: رئیس جمهور باید فردی را به عنوان وزیر بهداشت انتخاب کند که سابقه و تجربه کاری در حوزه‌های مختلف وزارت بهداشت را داشته و چهره‌ای جوان، باانگیزه و به دور از تعارض منافع در بخش خصوصی باشد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید جلیل میرمحمدی میبدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در برنامه «تهران ما سلامت» رادیو تهران با اشاره به مهمترین کار‌هایی که دولت سیزدهم باید در راستای بهبود خدمات سلامت مردم انجام دهد، گفـت: همه مردم انتظار دارند موضوع بهداشت و سلامت به عنوان اصلی‌ترین نیاز در اولویت کار‌های رئیس جمهور باشد.

میرمحمدی ادامه داد: رئیس جمهور باید سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری را به عنوان کامل‌ترین سند بالادستی مد نظر قرار دهد. اجرایی کردن قانون برنامه توسعه ششم به ویژه مواردی که مربوط به نظام ارجاع و پزشک خانواده به عنوان علمی‌ترین و اجرایی‌ترین راه‌های برون رفت از چالش سلامت و درمان است باید مدنظر رئیس جمهور دولت سیزدهم باشد. تامین منابع پایدار در حوزه سلامت از دیگر انتظارات مردم است.

وی افزود: موارد جزئی هم به وزیر بهداشت مربوط می‌شود. رئیس جمهور باید فردی را به عنوان وزیر بهداشت انتخاب کند که سابقه و تجربه کاری در حوزه‌های مختلف وزارت بهداشت را داشته و چهره‌ای جوان، باانگیزه و فعال به دور از تعارض منافع در بخش خصوصی باشد.

میرمحمدی با تاکید بر تقویت همه بیمه‌ها از نظر کیفی و کمی، خاطرنشان کرد: افراد تحت پوشش بیمه‌ها به ویژه محرومین باید افزایش یابند و همین طور پوشش بیمه‌ای دارو‌های مخصوص بیماران صعب العلاج هم باید بیشتر شود و زیرساخت‌های الکترونیکی بیمه هم باید تکمیل شود. اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

وی متذکر شد: باید لایحه‌ای به مجلس داده شود تا اشکالات این قانون هم برطرف و تصویب شود. زیرساخت‌های بهداشت از نظر کیفی و کمی باید بروزرسانی گردند. بسیاری از خانه‌های بهداشت ساختمان‌هایی قدیمی دارند. تجهیزات و نیروی انسانی خانه‌های بهداشت باید بیشتر شده و ارتقا یابد. خدمات خانه‌های بهداشت روستایی از نظر کیفی باید بروزرسانی شده و بر اساس نیاز‌ها بومی سازی شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس افزود: تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران به حوزه تجهیزات پزشکی و ملزومات آزمایشگاهی ورود کرده‌اند که می‌تواند ارز آور بوده و مانع از خروج ارز از کشور شود؛ ضمن اینکه عزت ملی را به دنبال دارد.

میرمحمدی بیان داشت: باید از این سرمایه گذاران حمایت شود. مجلس قانونی را در مورد جمعیت و خانواده تصویب کرده و به شورای نگهبان فرستاده است. بخشی از این قانون مربوط به وزارت بهداشت است و دولت باید به جد به این موضوع بپردازد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه کار مجلس تقنین قانون است، تصریح کرد: سند ابلاغی مقام معظم رهبری و برنامه ششم توسعه از قوانینی هستند که اگر برای اجرایی شدن در دستور کار قرار گیرد، در بحث قانون مشکلی نداریم؛ اگر هم در بحث تامین منابع مالی لایحه خوبی توسط دولت به مجلس داده شود حتما مورد حمایت مجلس خواهد بود.

میرمحمدی با اشاره به خدمات اعضای هیات علمی تمام وقت جغرافیایی، گفت: این افراد مطب ندارند، به بخش خصوصی نمی‌روند و تعرفه بسیار پایینی دریافت می‌کنند. این افراد باید در بحث حقوق و کارانه حمایت شوند. دستیاران هم باید مورد حمایت قرار گیرند تا انگیزه‌ای برای دیگران باشد که به دنبال کسب تخصص باشند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار