همتی: استعفاء نداده‌ام/ اختیاراتم را تفویض کردم
کد خبر: 1049983
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P9D
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: به استناد یک ماده قانونی برای مدتی که رقابت‌های انتخاباتی است و فرصت کمتری دارم به مسائل بانک مرکزی برسم، اختیارات را به آقای کمیجانی بعنوان قائم مقام خودم، تفویض کردم.
 عبدالناصر همتی در خصوص چرایی عدم استعفا از ریاست بانک مرکزی اعلام کرد: من و رئیس محترم قوه قضائیه هر دو در رقابت انتخاباتی حضور داریم. همانطور که ایشان از سمت خود استعفا نداده انند بنده نیز احتیاجی به این کار ندیده ام.

وی افزود: طبق قانون بانک مرکزی، در مواقع غیبت و معذوریت، رئیس کل بانک مرکزی می‌تواند تمام اختیارات خود را به قائم مقام بانک بدهد، که او هم حکم رئیس جمهور را دارد.

همتی تأکید کرد: به استناد این ماده قانونی برای مدتی که رقابت‌های انتخاباتی است و فرصت کمتری دارم به مسائل بانک برسم، اختیارات را به اقای کمیجانی بعنوان قائم مقام خودم، تفویض کردم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه حال اینکه دولت بخواهد تصمیم دیگری بگیرد، صاحب اختیار است؛ گفت: آقای رئیس جمهور فرموده بودند که نظر من این است که رئیس کل جدیدی بگذارم، من هم گفتم اختیار با رئیس جمهور محترم است و می‌توانند این تصمیم را بگیرند، ولی من ضرورتی به استعفا از مسئولیتم نمی‌بینم برای اینکه رئیس محترم قوه قضائیه هم الان در رقابت‌های انتخاباتی است و استعفا ندادند.

وی در پایان تاکید کرد: فکر نمی‌کنم ضرورتی داشته باشد، قائم مقام با اختیارات رئیس کل کارش را انجام می‌دهد، ولی اگر تصمیم دیگری آقای رئیس جمهور دارند، صاحب اختیارند و من هم استقبال می‌کنم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار