نخستین پیروزی شاگردان جوان آلکنو برابر هلند
کد خبر: 1049953
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P8j
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶
لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ والیبال
ملی‌پوشان ایران در سومین بازی و در چارچوب مسابقات لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ والیبال امروز در حالی به مصاف هلند رفت که توانست با اقتدار ۳بر صفر حریف هلندی خود را شکست دهد.
وحید صابری
به گزارش جوان آنلاین، این بازی که به وقت ایران از ساعت ۳۰/۱۴ به میزبانی ایتالیا برگزار شد تیم ملی کشورمان با ترکیب میلاد عبادی‌پور، سعید معروف (کاپیتان)، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت‌پور، مسعود غلامی، امیر غفور، صابر کاظمی، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی (لیبرو) و امیرحسین اسفندیار مقابل هلند به میدان رفت. در این بازی مثل دو بازی قبل سرمربی روسی بیشتر از جوانان خود استفاده کرد تا به ترکیب نهایی خود در المپیک دست یابد.


ست اول: ایران ۲۵ - ۱۸ هلند
در ست اول ملی پوشان جوان کشورمان از همان ابتدا با جنگندگی و اعتماد به نفس خوب توانستند امتیاز کسب کنند. دفاع عالی روی تور صالحی و اسفندیار باعث شد تا امتیاز ۱۲ بر ۷ به سود ایران شود. هر چند در این ست نمی‌تواند از سرویس‌های پرشی صابر کاظمی به راحتی گذشت. در امتیاز ۱۴ سعید معروف برای اولین بار در این رقابت‌ها به زمین آمد تا بتواند تجربیاتش را به بازیکنان انتقال دهد.
وقت فنی دوم هم با کسب امتیاز ۱۶ برتی ایران همراه شد. در ادامه سرویس‌های امیرحسین اسفندیار کار را برای ملی پوشان هلند سخت کرده بود. پاس‌های سرعتی که در اختیار محمد موسوی قرار می‌گرفت باعث می‌شد امتیازات یکی پس از دیگری برای ایران ثبت شود تا در نهایت شاگردان آلکنو ۲۵ بر ۱۸ ست را برای ایران به پایان بردند.


ست دوم: ایران ۲۵ - ۲۳ هلند
با شروع ست دوم هم بازهم این بازیکنان ایران بودند که توانست با انگیزه‌تر ظاهر شده و عملکرد خوبی داشته باشند. فنی فنی اول ۸ بر ۵ به سود ایران شد.

در این ست هر چند معروف کمتر به میدان آمد، اما پاس هایش کار را برای تیم هلند سخت کرده بود. در ادامه ایران دردریافت انتهای زمین کمی دچار مشکل شد و همین موضوع اختلاف را به یک رساند، اما امتیاز ۲۳ به ۲۲ به سود ایران بود.
درادامه با از دست رفتن امتیاز سرویس برای هلند در نهایت ایران توانست این ست را هم ۲۵ بر ۲۳ به سود خود تمام کند.

ست سوم: ایران ۳۰ - ۲۸ هلند
ایران بازی را بسیار خوب آغاز کردند مقل ست اول و دوم. در این ست هم الکنو بازهم با اعتماد به جوانان فرصت بیشتری به آن‌ها داد. در اواسط بازی ۱۷-۱۵ به سود ایران بود، اما مشخص بود که جوانان ایران به لحاظ قدرت بدنی مثل دو ست ابتدایی نیستند. در دریافت‌ها تیم با مشکل مواجه شده و علی رغم اینکه ۲۰ بر ۱۵ به سود ایران بود، اما بازیکن دو رگه هلندی‌ها نیمر توانست با ارائه یک بازی زیبا نتیجه را به تساوی ۲۰ برساند. در این لحاظ هر توپی داخل زمین هلند به نیمر ختم می‌شد. امتیازات یکی یکی برای هر دو تیم کسب می‌شد تا در نهایت بازی خوبی جوانان تکمیل شد و توانستند این ست را هم با نتیجه ۳۰ بر ۲۸ به خود به پایان برسانند و از سد هلند با نتیجه ۳ بر صفر عبور کنند.

پیروزی قاطع ملی پوشان ایران برابر هلند درحالی اتفاق افتاد که در ترکیب امروز تلفیقی از جوانان و باتجربه‌ها دیده می‌شد. بلند قامتان ایران برای امیدواری به کسب سکو در این مسابقات تنها به برد فکر می‌کردند.
این پیروزی نشان داد که شناخت آلکنو از بازیکنان در حال تکمیل شدن بوده و اعتماد این سرمربی به جوان‌ها باعث افزایش روحیه و اعتماد به نفس آنان شده است؛ به طوری که امروز، کم تجربه‌های ایران جواب اعتماد آلکنو را دادند.
تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود، ۱۳ خرداد (پنجشنبه) از ساعت ۱۴:۳۰ به مصاف کانادا خواهد رفت.

فرا نسه، بلغارستان، آلمان، استرالیا، ایران، ژاپن، صربستان، اسلوونی، هلند، روسیه، آمریکا، کانادا، ایتالیا، لهستان، آرژانتین و برزیل ۱۶ تیم حاضر در مسابقات هستند. تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال هستند. تیم ملی چین به دلیل مسائل مالی از حضور در مسابقات انصراف داد تا تیم هلند جایگزین این تیم شود. تیم ملی اسلوونی نیز با قهرمانی در چلنجرکاپ جایگزین تیم ملی پرتغال شد که در سال ۲۰۱۹ از مسابقات سقوط کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار