ضرورت کنترل و نظارت بر گلوگاه‌های شیوع ویروس هندی
کد خبر: 1049865
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P7J
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد:
استاندار خراسان رضوی بر کنترل و نظارت جدی بر گلوگاه‌های شیوع ویروس هندی از جمله مرزهای استان تاکید کرد و گفت: مردم و صنوف همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا در این زمینه به یک ضریب قابل قبولی برسیم.

محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد کرونا استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، ضمن بیان اینکه روند کنترل بیماری به خوبی در استان در جریان است، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های مراجع بهداشتی و درمانی، در مجموع میانگین بستری هفته گذشته نسبت به هفته‌های اخیر کاهش پیدا کرده است.

استاندار خراسان رضوی بر تشدید نظارت‌ها تاکید کرد و گفت: باید همچنان نظارت‌ها در حوزه اصناف تشدید شود تا مجموعا در موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی به یک ضریب قابل قبولی برسیم و از این شرایط هم عبور کنیم.

وی با اشاره به نگرانی از ورود ویروس هندی و احتمال رسیدن به پیک پنجم خاطرنشان کرد: متاسفانه بر اساس گزارش‌هایی که در ستاد ملی ارائه شد، در برخی از استان‌های جنوب شرق نمونه‌هایی از ویروس هندی مشاهده شده است.

معتمدیان در همین راستا بر کنترل و نظارت جدی بر گلوگاه‌های شیوع این بیماری تاکید کرد و افزود: پیگیر هستیم که پروازهای این شهرها به مقصد مشهد متوقف شوند تا بتوانیم کنترل‌های خود را تشدید کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: استان از پیک چهارم عبور کرده است، اما به دلیل شرایط خاص استان و پروازهای خارجی که به مقصد خراسان رضوی صورت می‌گیرد هنوز در شرایط شکننده قرار داریم.

وی از انجام روند مناسب واکسیناسیون در استان قدردانی کرد و افزود: انتظار داریم مراکز واکسیناسیون افزایش یابد تا تجمعاتی در این مراکز صورت نگیرد.

معتمدیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قطعی شبکه برق در روزهای اخیر گفت: امیدواریم با تدبیری که در استان صورت می‌گیرد و همکاری با معاونت امور عمرانی، جدول قطعی‌ها را مدیریت کنیم تا آسیب‌های کمتری را از جمله در بخش درمان شاهد باشیم.

استاندار خراسان رضوی در ادامه به تعطیلات پیش رو اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوبه‌ای که امروز در ستاد ملی داشتیم بنا شد از ظهر چهارشنبه 12 خردادماه تا ظهر دوشنبه 17 خردادماه ممنوعیت تردد خودرویی بین استانی و شهرستانی وجود داشته باشد. بر این اساس در شهرهای قرمز و نارنجی یک میلیون تومان و در شهرهای زرد 500 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی