روی خوش «فیاپف» به جشنواره جهانی فجر
کد خبر: 1049624
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P3Q
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷

از مهم‌ترين خبرهايي که در دو روز جشنواره جهاني فیلم فجر مخابره شد، پيوستن این رویداد جهانی به «فياپف» (فدراسيون بين‌المللي انجمن‌هاي تهيه‌كنندگان فيلم؛ سازماني غيردولتي كه با هدف نظارت و ارزش‌گذاري بر جشنواره‌هاي بين‌المللي سينماي جهان پايه‌گذاري شده است) بود؛ اتفاقي كه حالا جشنواره جهاني فيلم فجر را در ميان ۱۶جشنواره برتر جهان مي‌نشاند.
پيوستن به فياپف مسئله‌اي بود كه رضا ميركريمي، دبير سابق جشنواره وعده آن را مي‌داد اما درست بعد از تحويل مسئوليتش به عسگرپور رنگي عملي گرفت؛ همان نكته‌اي كه ميركريمي را در چهار دوره مسئوليتش آماج انتقادات قرار مي‌داد و منتقدانش از آن با عنوان «خيال‌پردازي» او ياد مي‌كردند كه بدون داشتن نتيجه‌اي عملي، تنها مدام وعده‌اش را مي‌دهد اما حالا ميركريمي مسير رفته را پر توشه و زحماتش را به ثمر نشسته مي‌داند. جشنواره‌هاي الف اما كدام جشنواره‌ها را در بر مي‌گيرند. بر اساس آنچه كاميار محسنين، مدير روابط بين‌الملل اين فستيوال گفته است، حالا جشنواره جهاني فيلم فجر در كنار جشنواره‌هايي مانند كن، ونيز، برلين، سن سباستين، لوكارنو، مسكو، كارلووي واري، ورشو، تالين، شانگهاي، توكيو، گوآ، قاهره و مار دل پلاتا قرار گرفته است.
حالا بايد ديد ثبت رسمي جشنواره جهاني فيلم فجر در اين فهرست بين‌المللي چه تأثيری بر هر چه حرفه‌اي‌تر و استانداردتر برگزار شدن اين رويداد در آينده خواهد داشت، آيا اين ثبت جهاني مي‌تواند جشنواره «فجر» را به سكويي مؤثر براي تعامل سينماي ايران با بازارهاي جهاني تبديل كند؟

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار