شورای اروپا تحریمها علیه سوریه را یکسال دیگر تمدید کرد
کد خبر: 1049552
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P2G
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
شورای اروپا تدابیر محدودکننده علیه دولت قانونی سوریه را برای یکسال دیگر تمدید کرد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: شورای اروپا روز پنج شنبه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه را تا یکم ژوئن ۲۰۲۲ (به مدت یکسال دیگر) تمدید کرد.

این شورا همچنین اسامی پنج فرد متوفی را از فهرست تحریم‌های خود حذف کرد. این فهرست اکنون شامل ۲۸۳ نفر می‌شود که مشمول مسدود سازی دارایی و ممنوعیت سفر می‌شوند. افزون بر آن، ۷۰ نهاد دیگر که مشمول انسداد دارایی‌ها شدند، در این فهرست به چشم می‌خورند.

گفتنی است که تحریم‌های کنونی اتحادیه اروپا علیه سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی و به بهانه سرکوب مردم توسط دولت قانونی «بشار اسد» وضع شده‌اند.

در این تحریم‌ها، شرکت‌ها و بازرگانان مهم و برجسته‌ای که به زعم مقامات اتحادیه اروپا از روابط خود با دولت سوریه و اقتصاد جنگ بهره می‌بردند، هدف قرار گرفتند.

سایر تدابیر محدودکننده‌ای که از سوی اتحادیه اروپا علیه سوریه وضع شد، عبارتند از: ممنوعیت بر واردات نفت، اعمال محدودیت بر برخی سرمایه‌گذاری‌ها، مسدود کردن دارائی‌های بانک مرکزی سوریه نزد اتحادیه اروپا و اعمال محدودیت بر صادرات تجهیزات و تکنولوژی‌هایی که ممکن است برای سرکوب داخلی، استراق سمع یا رهگیری تماسهای تلفنی و اینترنتی مورد استفاده قرار گیرند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار